ČELLO CĒSIS/Mario Brunello un Sinfonietta Riga
16. septembris, sestdiena - 19:00, 2017

ČELLO CĒSIS/Mario Brunello un Sinfonietta Riga

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Mario BRUNELLO, čells

Ēriks KIRŠFELDS, čells

Sinfonietta Rīga

Diriģents Artūrs GAILIS

Programmā:

Rihards Vāgners, Zigfrīda idille; Francis Šūberts, Koncerts čellam un orķestrim a-moll (G. Cassado apdare \"Arpeggione Sonata\" D.821)

Ervins Šūlhofs, Svīta kamerorķestrim (pirmatskaņojums Latvijā)

Anitra Tumševica "Saules mūzika" čellam un simfoniskajam orķestrim (simfoniskā orķestra versijas pirmatskaņojums)

Festivāla lielkoncertā dzirdēsim izcilo, ar neparastu mūzikas izjūtu apveltīto itāļu čellistu Mario Brunello, vienu no Latvijas vadošajiem čellistiem  Ēriku Kiršfeldu un kamerorķestri Sinfonietta Rīga diriģenta Artūra Gaiļa vadībā.

Mario Brunello ir čella virtuozs, lielisks solists, kas iekarojis klausītāju sirdis visā pasaulē un guvis starptautisku kritiķu atzinību. Viņš sadarbojies ar pasaules vadošajiem orķestriem un spēlējis kopā ar tādiem izciliem mūziķiem kā Gidonu Krēmeru, Franku Pēteri Cimmermani, Juriju Bašmetu, Mauricio Pollīni un Andreu Lukezīni. Brunello ir arī viens no festivāla “Dolomītu skaņas” mākslinieciskajiem vadītājiem. Zīmīgi, ka šī festivāla koncerti notiek brīvā dabā, augstu Alpu kalnos, atklājot mūzikas un dabas netveramo harmoniju. Tas lieliski raksturo gan pašu Brunello kā mūziķi, gan viņa čella spēli – brīvu, atraisītu un personīgu.

Kad Mario Brunello muzicē, izteiksmes brīvība dzimst gluži dabiski. Tās pirmavots meklējams viņa absolūtajā emocionālajā atvērtībā, kas ļauj rasties satriecoši patiesi izjustām un neatkārtojamām muzikālajām interpretācijām. Itāļu čellists, kurš vienlīdz brīvi jūtas gan kā orķestra solists vai kameransambļa mūziķis, gan kā novatorisku projektu aizsācējs, apbūris klausītājus visā pasaulē un izpelnījies starptautisku kritiķu atzinību. Viņa poētisko muzikalitāti žurnāls Gramophone cildinājis par tās “izcilo enerģiju”, bet The Strad tā aprakstīta kā “spriedzes pilna un kaismīga”.

Ēriks Kiršfelds ir viens no spilgtākajiem latviešu čellisttiem, Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars, regulāri spēlē orķestrī Sinfonietta Amsterdam. 2009. gadā Kiršfelds saņēmis augstāko Latvijas valsts apbalvojumu mūzikā - Lielo mūzikas balvu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasākums nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.