Par koncertzāli

Par mums

Latvijas vidienē, skaistajā, dabas un viduslaiku elpas apdvestajās Cēsīs atrodas mājvieta mūzikai un mākslai - Koncertzāle CĒSIS. Vieta, kur kultūra, māksla, arhitektūra un vēsture savstarpējā dialogā satiekas ar cilvēku emocijām, pārdzīvojumiem un spēju klausīties, redzēt vairāk. Visdažādākajās mūzikas un mākslas formās mēs rosinām domāt, izzināt, līdzpārdzīvot, just un ārpus ikdienišķā gūt jaunas emocijas un jaunu enerģiju.

Koncertzāle savā mākslinieciskajā darbībā un satura veidošanā vadās pēc trim pamatprincipiem

IZCILĪBA, UNIKALITĀTE UN LAIKMETĪGUMS.

Koncertzāles mākslinieciskā programma un tās saturs ietver visdažādākos mākslas virzienus -  simfoniskās, kamermūzikas, džeza un laikmetīgās  mūzikas koncertus, operas, baleta un dramatiskā teātra izrādes, multimediālus, starpžanru mākslas projektus, kino programmas un vizuālās mākslas izstādes.

Koncertzāles viesus mēs sagaidām ar izmeklētu, augstvērtīgu un daudzveidīgu profesionālās mākslas programmu, kas ļauj atklāt koncertzāles lielisko, koka interjera radītu īpašo akustiku un dod iespēju apmeklētājiem sekot līdz jaunākajām mākslas tendencēm pasaulē.

Satura veidošana ir vērsta uz dinamisku virzību, piesātinātu un bagātu radošo darbību kopā ar Latvijas, Eiropas un pasaules valstu izcilākajām mākslas personībām un kolektīviem, tā stiprinot koncertzāles tēlu, tās reputāciju un atpazīstamību gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Koncertzāles CĒSIS atpazīstamības zīmoli nacionālā kontekstā un starptautiski ir divi pašu radīti un rīkoti ikgadējie festivāli, kas ieguvuši gan augstu mūzikas profesionāļu atzinību, gan ievērojamu klausītāju atsaucību – Baltijas un Ziemeļu valstīs vienīgais čella festivāls ČELLO CĒSIS un festivāls PĒTERA VASKA MŪZIKAS APRĪLIS.

Festivālam  “Čello Cēsis” divas reizes ticis piešķirts Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmols EFFE Label, bet ”Pētera Vaska mūzikas aprīļa” pirmā festivāla noslēguma koncerts ‘’Tālā gaisma” ticis nominēts Latvijas Lielās Mūzikas balvai kategorijā ‘’Gada koncerts’’. Vasaras sezonā koncertzāle sadarbībā ar pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera dibināto orķestri Kremerata Baltica veido “Nedēļas nogale ar Kremerata Baltica” programmu. Koncertzāle ir arī ciešs Cēsu Mākslas festivāla partneris.

Mūsu partneri