Par koncertzāli

Par mums

Latvijas vidienē, skaistajā, dabas un viduslaiku elpas apdvestajās Cēsīs atrodas mājvieta mūzikai un mākslai - Koncertzāle CĒSIS. Vieta, kur kultūra, māksla, arhitektūra un vēsture savstarpējā dialogā satiekas ar cilvēku emocijām, pārdzīvojumiem un spēju klausīties, redzēt vairāk. Visdažādākajās mūzikas un mākslas formās mēs rosinām domāt, izzināt, līdzpārdzīvot, just un ārpus ikdienišķā gūt jaunas emocijas un jaunu enerģiju.

Koncertzāle savā mākslinieciskajā darbībā un satura veidošanā vadās pēc trim pamatprincipiem

IZCILĪBA, UNIKALITĀTE UN LAIKMETĪGUMS.

Koncertzāles mākslinieciskā programma un tās saturs ietver visdažādākos mākslas virzienus -  simfoniskās, kamermūzikas, džeza un laikmetīgās  mūzikas koncertus, operas, baleta un dramatiskā teātra izrādes, multimediālus, starpžanru mākslas projektus, kino programmas un vizuālās mākslas izstādes.

Koncertzāles viesus mēs sagaidām ar izmeklētu, augstvērtīgu un daudzveidīgu profesionālās mākslas programmu, kas ļauj atklāt koncertzāles lielisko, koka interjera radītu īpašo akustiku un dod iespēju apmeklētājiem sekot līdz jaunākajām mākslas tendencēm pasaulē.

Satura veidošana ir vērsta uz dinamisku virzību, piesātinātu un bagātu radošo darbību kopā ar Latvijas, Eiropas un pasaules valstu izcilākajām mākslas personībām un kolektīviem, tā stiprinot koncertzāles tēlu, tās reputāciju un atpazīstamību gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Koncertzāles CĒSIS atpazīstamības zīmoli nacionālā kontekstā un starptautiski ir divi pašu radīti un rīkoti ikgadējie festivāli, kas ieguvuši gan augstu mūzikas profesionāļu atzinību, gan ievērojamu klausītāju atsaucību – Baltijas un Ziemeļu valstīs vienīgais čella festivāls ČELLO CĒSIS un festivāls PĒTERA VASKA MŪZIKAS APRĪLIS.

Festivālam  “Čello Cēsis” divas reizes ticis piešķirts Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmols EFFE Label, bet ”Pētera Vaska mūzikas aprīļa” pirmā festivāla noslēguma koncerts ‘’Tālā gaisma” ticis nominēts Latvijas Lielās Mūzikas balvai kategorijā ‘’Gada koncerts’’. Vasaras sezonā koncertzāle sadarbībā ar pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera dibināto orķestri Kremerata Baltica veido “Nedēļas nogale ar Kremerata Baltica” programmu. Koncertzāle ir arī ciešs Cēsu Mākslas festivāla partneris.


SIA “Vidzemes koncertzāle” 2022. un 2023. gadā īsteno Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020. gada plānošanas perioda projektu, saņemot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Projekta nosaukums:

Daudzpusīgas profesionālās mākslas pieejamības nodrošināšana Vidzemes koncertzālē "Cēsis" 2022. un 2023. gadā.

Projekta mērķis ir sniegt atbalstu kultūras nozares organizācijām, lai mazinātu Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes sekas un saglabātu darba vietas organizācijās, kas darbojas kultūras un radošajās nozarēs, paātrinot kultūras nozares organizāciju pielāgošanos jaunajiem apstākļiem un veicinot plašāku kultūras pakalpojumu pieejamību, tādējādi radot pozitīvu ietekmi uz vietējām kopienām, ka ari reģionālās kultūrvides aktivizēšanos un ekonomisko attīstību.

Galvenās darbības ietver sevī Koncertzāles "Cēsis" 2022. un 2023. gada mākslinieciskā pasākumu plāna īstenošanu:

  1. Pasākumu organizēšana – divu gadu laikā plānots īstenot 51 koncertu, 4 teātra izrādes, 28 Eiropas kino festivālu filmu deansus, piedāvājot iedzīvotājiem reģionā daudzveidīgu un augstvērtīgu kultūras programmu.

  2. Izstāžu organizēšana – divu gadu laikā plānots īstenot 8 vizuālās mākslas izstādes.

  3. Kino projektora iegāde, sekmējot Cēsu novada vienīgā kinoteātra darbības nepārtrauktību un iespēju iedzīvotājiem baudīt pasaules un Latvijas fino uz lielā ekrāna augstvērtīgā kvalitātē.

  4. Projekta vadības personāla un mākslinieciskās programmas īstenošanas personāla nodrošināšana - 10 darbinieki.

Projekta ilgums: 15 mēneši.

Projekta izdevumi: 549 999.99 EUR no kuriem 467 499.99 EUR ERAF finansējums.

Plānotie rezultāti: Atbalstīto kultūras nozares organizāciju skaits ir 1 – SIA "Vidzemes koncertzāle". Attīstīti 2 jauni pakalpojumi: 1 mākslinieciskā programma 2022. gadā un 1 mākslinieciskā programma 2023. gadā. 

Mūsu partneri