Mario Brunello

Valsts: Itālija

Mario BRUNELLO ir pirmais itāļu mūziķis, kas uzvarējis Čaikovska konkursā (1986), un tas pavēra čellistam starptautisku solista karjeru. Viņš spēlējis ar Filadelfijas orķestri, Londonas FO, Francijas Nacionālo orķestri, La Scala orķestri, Romas Sv. Cecīlijas akadēmijas orķestri un “Berlīnes filharmoniķiem” tādu diriģentu vadībā kā Valērijs Gergijevs, Zubins Mehta, Rikardo Muti, Seidzi Odzava, Daniēle Gati, Mjunvuņs Čuns, Jurijs Temirkanovs, Džuzepe Sinopoli, Karlo Maria Džulīni un Klaudio Abado, kurš atkārtoti aicinājis Mario Brunello pie Mocarta orķestra gan kā čellistu, gan kā diriģentu.

1994. gadā Brunello dibina Orchestra d’Archi Italiana, ar kuru daudz ceļo. Nozīmīgu daļu radošās dzīves Brunello veltī kamermuzicēšanai – sadarbojas ar Gidonu Krēmeru, Franku Pēteru Cimmermani, Juriju Bašmetu, Mauricio Pollīni, Andreu Lukezīni, kā arī ar Borodina un Albana Berga kvartetiem. Mario Brunello veido arī citas mākslas aptverošus projektus ar literāri filozofisku ievirzi no zinātnes līdz glezniecībai. Šajos projektos Brunello sadarbojas ar aktieriem, māksliniekiem, dizaineriem. 2012. gada Brunello piedalījās Arābu mūzikas nedēļā Austrijā, kur muzicēja kopā ar Kremerata Baltica mūziķiem. Viņš arī eksperimentē ar jaunas mūzikas radīšanas iespējām un piedalās multimediālos projektos.

Brunello spēle iemūžināta četros CD: Baha svītas un Brāmsa sonātes, Bēthovens un Šopēns, kā arī daudzi pašam čellistam veltīti solodarbi. 2008. gadā Deutsche Grammophon laida klajā CD ar Bēthovena Trīskāršo koncertu Klaudio Abado vadībā, savukārt EGEA Records patlaban strādā pie piecu CD sērijas, kas veltīta Mario Brunello. Šī kolekcija aptvers muzikālu odiseju pa Vidusjūras kultūru un iekļaus Vivaldi čellkoncertu interpretācijas. Mario Brunello spēlē lielisku 17. gadsimtā būvētu Madžīni čellu, kurš kādreiz piederējis Franko Rosi.

Dalība citos pasākumos