Sinfonietta Rīga

Valsts: Latvija

Izzināšanas prieks un vēlme atklāt neizzinātus horizontus raksturo Grammy balvas ieguvēju Valsts kamerorķestri SINFONIETTA RĪGA.

Jau kopš orķestra dibināšanas 2006. gadā tā mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Normunds Šnē. Sinfonietta Rīga mūziķi ir gados jauni, erudīti un radošām idejām apveltīti mākslinieki. Tie ar neatslābstošu aizrautību turpina izzināt vecās un jaunās Vīnes skolas muzikālo mantojumu, arvien saviem klausītājiem aktualizē 20. gs. muzikālos fenomenus un stilu virzienus, meklē spilgtas parādībās mūsdienu mūzikas pasaulē. Par vienu no uzdevumiem orķestris izvirzījis kamersimfonijas žanra attīstības veicināšanu Latvijas mūzikā, divreiz gadā pasūtinot jaunu šī žanra partitūru mūsdienu latviešu komponistiem.

Sinfonietta Rīga regulāri sadarbojas ar viesdiriģentiem, saturiski un idejiski atšķirīgas programmas veidojot kopā ar Pāvo Jervi, Heincu Holligeru, Jonu Stūrgordsu, Kristofu Popenu, Olari Eltsu, Juhu Kangasu un Tenu Kaljusti.

Kopā ar Sinfonietta Rīga muzicējuši spoži solisti: dziedātājas Jūlija Ļežņeva un Inga Kalna, pianisti Kristians Bezeidenhauts, Nelsons Gerners un Jevgēņijs Sudbins, pazīstamākā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna, vijolnieki Izabella Fausta, Kolja Blahers, Baiba Skride, Peka Kūsisto un Tomass Cētmairs, čellisti Sola Gabeta un Žans Gijēns Keirass, Berlīnē bāzētā Artemis Quartet dalībnieki – vijolniece Vineta Sareika un altists Gregors Zīgls, ukraiņu altists Maksims Risanovs.

Orķestris uzstājies Hamburgas Elbas filharmonijā un Laeiszhalle, Ķelnes filharmonijā, Minhenes Herkulesa zālē un Frankfurtes Vecajā operā, vairākkārt muzicējis Nīderlandē, tai skaitā Amsterdamas Muziekgebouw un De Doelen koncertzālē Roterdamā. Savus klausītājus Sinfonietta Rīga ieguva arī Sanktpēterburgas filharmonijā un Ņujorkas Linkolna centrā.

Sinfonietta Rīga regulāri piedalās dažāda mēroga festivālos Latvijā un ārpus savas valsts robežām. 2016. gadā jūlijā kamerorķestris maestro Pāvo Jervi vadībā atklāja 6. Pērnavas Mūzikas festivālu. Vairākkārt orķestris ir viesojies prominentajā Baltijas jūras festivālā Stokholmā. Kopā ar Latvijas Radio kori Sinfonietta Rīga 2017. gada februārī debitēja Elbas filharmonijā, 2018. gada jūnijā šo pašu programmu abi kolektīvi atskaņoja festivālā “Kisingenes vasara” Bavārijas kūrortpilsētā Bādkisingenē.

Orķestra sniegums četras reizes novērtēts ar Lielo mūzikas balvu. Orķestra ierakstu albumus izdevuši regulārie sadarbības partneri – Wergo, Ondine, Edition Records, Challange Records, Signum Records un Latvijas nacionālais skaņu ierakstu nams SKANI. 2020. gada pavasarī klajā nācis jaunākais orķestra studijas ierakstu albums – ierakstu namā BIS tapušais kopdarbs ar altistu Maksimu Risanovu.

Dalība citos pasākumos