ČELLA ZVAIGZNES UN SINFONIETTA RĪGA
11. septembris, piektdiena - 19:00, 2015

ČELLA ZVAIGZNES UN SINFONIETTA RĪGA

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Gunta Ābele, čells

Marko Ilonens, čells

Ēriks Kiršfelds, čells

Kārlis Klotiņš, čells

Sinfonietta Rīga

Diriģents Normunds Šnē

Programmā: Auliss Sallinens, Pēteris Vasks, Antonio Vivaldi

Marko Ilonens (Marko Ylonen) ir viens no izcilākajiem savas paaudzes somu čellistiem un vairāku starptautisku konkursu laureāts – somu nacionālā čellu konkursa finālists, 2. vieta Turku Skandināvijas čellu konkursā, laureāta tituls Čaikovska konkursā Maskavā un 1. vieta Concert Artist Guild Competition Ņujorkā.

Viņš kā solists un kamerrmūziķis uzstājies gan savā dzimtajā Somijā, gan tādās valstīs kā Ķīna, Japāna, Austrālija, Jaunzēlande un Amerikas Savienotās Valstis. M. Ilonens spēlējis kopā ar tādiem Eiropas vadošajiem orķestriem kā Camerata Salzburg, Angļu kamerorķestris, Prāgas kamerorķestris un Nīderlandes kamerorķestris.

Marko Ilonens bijis Karsholmas mūzikas festivāla un LuostoClassic festivāla mākslinieciskais vadītājs.

Paralēli klasiskās mūzikas repertuāram, Ilonens spēlē arī laikmetīgo mūziku. Viņš piedalījies vairāku somu komponistu darbu pirmatskaņojumos. 

Čelliste Gunta Ābele ir Latvijas Lielās Mūzikas balvas nominante 2013, nāk no mūziķu ģimenes un jau no mazotnes spēlē čellu. Gunta ir daudzu konkursu laureāte.

Pēc mācībām Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā viņa turpina mācības Bāzeles Mūzikas akadēmijā pie profesora Ivana Monigeti un Sol Gabetas. Šveicē Gunta Ābele ar izciliem panākumiem piedalās vairākos konkursos - 1.vieta Concours National de Jura, Rāna Mūzikas balvas laureāte, 1.vieta Eiropas Jauno solistu konkursā Luksemburgā, kā arī divkārtēja Hablitcela balvas stipendiāte.

Gunta piedalījusies daudzos starptautiski pazīstamos mūzikas festivālos, piemēram, Šlesvigas-Holšteinas festivālā (Hamburga), Menuhina festivālā (Gštade, Šveice), Zalcburgas mūzikas festivālā, Mūsdienu mūzikas festivālā Madridē, Viva Cello (Bāzele), Baireitas kamermūzikas un Santanderas akadēmijas festivālos.

Jaunās latviešu čellistes repertuārā ietilpst plašs mūzikas stilu loks – no baroka līdz mūsu dienām; viņas meistarību un muzikālo pilnvērtību iedvesmojusi sadarbība ar tādām mūzikas personībām kā Gidons Krēmers, Serdžio Acolīni, Pēteris Vasks, Žerārs Viss, Tomass Demenga.

Ēriks Kiršfelds ir Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars, bijis ilggadējs Baltijas kamerorķestra Kremerata Baltica solists un čellu grupas koncertmeistars.

Mācījies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Papildinājis zināšanas Sibeliusa akadēmijā Helsinkos un absolvējis Bāzeles Mūzikas akadēmiju.

Aktīvi koncertē gan kā solists, gan dažādos kameransambļos. Spīķeru stīgu kvarteta dalībnieks. 2009.gadā par izcilu darbu ansamblī saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu.

Visbiežāk čellists Ēriks Kiršfelds muzicē dažādos kameransambļos. Veicis daudzus ieskaņojumus Latvijas Radio.

Kārlis Klotiņš, viens no spožākajiem Latvijas jaunajiem čellistiem. Kārlis ar izcilību absolvējis Mūzikas akadēmiju. Spēlē gan valsts kamerorķestrī Sinfonietta Rīga, gan stīgu kvartetā kopā ar trim kolēģiem.

Solisti kopā ar Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā koncertā atskaņos somu komponista Aulisa Sallinena, Pētera Vaska un Antonio Vivaldi skaņdarbus.

IESKATAM:

Pēteris VasksCello concerto - Toccata II.

Čella solo - Marko Ilonens: https://www.youtube.com/watch?v=SCuXnjbQwXo

Koncertu atbalsta Somijas vēstniecība Latvijā