Reinis Zariņš

Valsts: Latvija

Latviešu koncertpianists, viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem, dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, solists un kamermūziķis, konceptuālu starpmākslu projektu dalībnieks. Lielajai mūzikas balvai nominētā Trio Palladio dalībnieks.

Reinis guvis godalgas vienpadsmit starptautiskos pianistu konkursos un trīs reizes saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu (2011, 2013, 2015).

Pianists piedalījies daudzos starptautiskos festivālos un uzstājies prestižās koncertzālēs Amsterdamā, Ņujorkā, Londonā, Sanktpēterburgā, Maskavā.

Ieskaņojis kritiķu augsti vērtētus diskus: Londonas Vigmorzālē veiktu koncertierakstu (Lemniscat Productions) ar Bēthovena Hammerklavier un Šūberta opusiem, koncertzālē “Cēsis” veiktu koncertierakstu ar Baha, Brāmsa, Lista un Šūberta mūziku, divus studijas albumus Circus & Magic un Jāzeps Vītols – Works for solo piano (britu skaņu ierakstu nams Champs Hill Records) un divus tvartus nacionālajā skaņu ierakstu namā “Skani” – CD ar Volfganga Dārziņa Otro klavierkoncertu (kopā ar LNSO un Andri Pogu) un Lūcijas Garūtas klaviermūziku un Klavierkoncertu (ar Liepājas SO un Atvaru Lakstīgalu).

Dalība citos pasākumos