ČELLO CĒSIS | LAIKMETS. Ešlija Bāsgeita un Reinis Zariņš
13. septembris, piektdiena - 19:00, 2019

ČELLO CĒSIS | LAIKMETS. Ešlija Bāsgeita un Reinis Zariņš

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Ešlija BĀSGEITA, čells / ASV

Reinis ZARIŅŠ, klavieres

Programmā: Kens Tomsons, Restless; Reiko Futings, Kaddish: The art of losing; Džeks Perla, Persistence of the blues; Martins Bresniks, Prayers remain forever un Eimija Viljamsa, Stop/Yield

Čello Cēsis atklāšanas koncerts klausītājiem sniegs iespēju iepazīt laikmetīgo mūziku čellam. Mūziķi - amerikāņu čelliste Ešlija Bāsgeita un lieliskais latviešu pianists Reinis Zariņš - arhitektoniski uzbūvējuši koncertprogrammu, kurā kā spožs debesskārpis Ņujorkas debesīs, izgaismosies moderna, mūsdienīga amerikāņu komponistu mūzika. Čellmūzika, kas top šajā laikmetā, un kuru izcili interpretē jaunie talanti.

Ešlija Bāsgeita ir starptautiski atzītā seksteta Bang on a Can All-Stars dalībniece. Viņas pārsteidzošā talanta un aizrautīgā izpildījuma valdzināti, Amerikas komponisti īpaši viņai veltījuši neskaitāmus jaundarbus.

Ešlija ir "spoža gaisma uz jaunās mūzikas skatuves (The New York Times),  ”fenomenāli apdāvināta čelliste... viņas uzstāšanās piepilda zinātkāre un atbrīvota enerģija." (Boston Music Intelligencer)

Londonā dzīvojošais latviešu pianists Reinis Zariņš ir izcils interprets un viņa dziļās mūzikas atklāsmes un konceptuāli veidotās koncertprogrammas klausītājus nekad neatstāj vienaldzīgus. Reinis ir trīskārtējs Lielās Mūzikas balvas laureāts kategorijā "Par izcilu interpretāciju". 

 

 

 

 

 

 

 

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Cēsu novada pašvaldība un ASV vēstniecība Latvijā.

Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Darbosies Bērnu istaba.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.