Ksenija Sidorova un saksofonu kvartets Signum. ANIMA Izpārdots!
2. decembris, sestdiena - 19:00

Ksenija Sidorova un saksofonu kvartets Signum. ANIMA Izpārdots!

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Talantīgā un virtuozā akordeoniste Ksenija Sidorova un saksofonu kvartets SIGNUM no Vācijas klausītājiem piedāvā koncertprogrammu “Anima”.

Latīņu vārds anima apzīmē elpu, garu un dvēseli. Daudzās kultūrās elpa tiek uzskatīta par dzīvības avotu, un šajā programmā, kad akordeons skan līdzās saksofoniem, visas skaņas rodas dabiski - dodot gaisu, elpojot. Arī projekta mūzikas spektrs ir šķautnēm bagāts tāpat kā interpretācija un tāpat kā mūsu dvēsele, kas veidota no rakstura, apziņas, uztveres, domāšanas, jūtām, jūtīguma.

Ksenija Sidorova, kas cildināta kā “pārsteidzoša” (New York Times) ar “elpu aizraujošu virtuozitāti” (The Observer) mūziķe, ir vadošā klasiskā akordeona spēles vēstnese mūsdienu pasaulē. Unikālā un harizmātiskā izpildītāja Ksenija aizraujas ar sava instrumenta plašo iespēju demonstrēšanu. Viņas repertuārā ir mūzika no Baha līdz Pjacollam, no Efrema Podgaita un Vāclava Trojana līdz Erki-Svenam Tīram un Džordžam Bizē, tajā ir īpaši viņai komponēti jauni akordeona koncerti, kā arī daudzi kamerprojekti.

Savukārt četri mūziķi Blaž Kemperle, Jacopo Taddei, Alan Lužar un Guerino Bellarosa satikās Ķelnē, kur 2006.gadā nodibināja saksofonu kvartetu SIGNUM. Saksofonisti ir mācījušies Ķelnē, Vīnē un Parīzē; tos ietekmējuši un iedvesmojuši tādi prestiži kamermūzikas ansambļi kā Quatuor Ébène, Artemis Quartet un Gabor Takács-Nágy. Kvartets ir starptautisku konkursu laureāts un uzstājas daudzviet Eiropā. Nesen SIGNUM saņēmis prestižā Vācijas festivāla Festspiele Mecklenburg Vorpommern apbalvojumu kā "Labākais ansamblis".

SIGNUM viesojies arī Koncertzālē “Cēsis” - kopā ar čellisti Margaritu Balanas uzstājoties festivālā “Čello Cēsis” 2017. gadā.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.