Saksofonu kvartets SIGNUM

Valsts: Vācija

Saksofonu kvartets SIGNUM izveidots 2006. gadā. Kvarteta mūziķi studējuši Amsterdamā, Ķelnē un Vīnē. Par iedvesmas avotu Signum sauc Quatuor Ébène, Artemis Quartet un ungāru vijolnieku un diriģentu Gāboru Tokāču-Naģu.

Kvartets ir starptautisku konkursu laureāts Lugānā un Berlīnē. Uzstājas daudzviet Eiropā. 2013. gadā Signum debitēja Ņujorkas Kārnegija zālē. Eiropas koncertzāļu apvienība ECHO piešķīra kvartetam titulu “Uzlecošā zvaigzne 2014/2015”, tādējādi dodot iespēju uzstāties Londonas Bārbikana zālē, Vīnes Konzerthaus, Amsterdamas Concertgebouw, Briseles Mākslu pilī, Lisabonas Gulbenkjana namā, Bādenbādenes Svētku namā, Luksemburgas fiharmonijā, Dortmundes Konzerthaus, Ķelnes filharmonijā un citviet.

2016. gadā fonds Nordmetall Stiftung piešķīra Signum mūziķiem Ensemble Preis 2016, tādējādi Signum kļuva par pirmo saksofonu kvartetu, kas ticis pie šī apbalvojuma un vienlaikus pie iespējas iekļauties Meklenburgas-Forpommernes festivāla “ģimenē”.

2017. gadā Signum citstarp uzstājās jaunajā Elbas filharmonijā, devās turnejā uz Angolu un augustā muzicēja Šlēzvigas-Holšteinas festivālā.

Dalība citos pasākumos