KREMERATA BALTICA.  Vēstījumi un atklājumi
11. jūnijs, sestdiena - 19:00, 2022

KREMERATA BALTICA. Vēstījumi un atklājumi

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Tähe-Lee LIIV, klavieres / Igaunija

Džeralds BIDVA, vijole / Lietuva

Kamerorķestris Kremerata Baltica

Programmā: Pēteris Plakidis, Dmitrijs Šostakovičs, Fazils Sajs, Valentīns Silvestrovs, Volfgangs Amadejs Mocarts

Orķestra Kremerata Baltica 25. jubilejas sezonas noslēguma koncerts, kura centrā ir dižākā 20. gadsimta mūzikas ģēnija Dmitrija Šostakoviča Kamersimfonija, kas patiesībā ir komponista Astotā stīgu kvarteta pārlikums kamerorķestrim. Tiek uzskatīts, ka skaņdarba oriģināls savulaik vainagoja desmitgadi, kas komponista personiskajā dzīvē nebija laimīga. Daudzi uzskata, ka par kamersimfoniju pārtapušais kvartets ir Šostakoviča rekviēms sev.

Šostakoviča skaņdarbs atspoguļosies ukraiņu komponista Valentīna Silvestrova opusā “Vēstnieks” un turku pianista, komponista Fazila Saja Klavierkoncertā ”Zīda ceļš” - darbos, kas emocionāli sasaistītiesies ar traģiskajiem notikumiem kaimiņvalstī, un dos iespēju klausītājiem sajust savu atbildību, nostāju pret iznīcību nesošo spēku.

Koncertprogrammas īpašā viešņa būs igauņu jaunais talants, pianiste Tähe-Lee Liiv. Būdama vairāku starptautisko pianistu konkursu laureāte, šobrīd viņa uzstājas kopā ar tādiem orķestriem kā Igaunijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Ņujorkas Kremerata, Tallinas kamerorķestri, Alionas Baltijas festivālu orķestri, kā arī piedalījos vairākos festivālos.

Gidons Krēmers ,,Mūsu mērķis nav izklaidēt auditoriju, bet gan likt katram skatītājam un klausītājam ieskatīties sevī. Un, paplašinot apziņu, likt iedomāties par cilvēces likteni un savu īpatno lomu tanī, kas notiek. Vienaldzība ir pati bīstamākā slimība. Pat ja māksla nespēj izglābt pasauli, tā spēj šķīstīt mūs”.

 

Mākslinieki

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.