Kremerata Baltica

Valsts: Latvija

1997. gadā leģendārais Lokenhauzas kamermūzikas festivāls (Austrija) bija pirmais liecinieks mazai revolūcijai: labi pazīstamais vijolnieks Gidons Krēmers pasauli iepazīstināja ar pavisam jaunu orķestri – kamerorķestri KREMERATA BALTICA, kura sastāvā ietilpa mūziķi no trijām Baltijas valstīm. Ar bagātīgo skanējumu, enerģētisko un priekpilno spēlēšanu orķestris iekaroja izsmalcinātās publikas sirdis un ienesa festivālā pavisam cita veida dzīvību.

Kremerata Baltica, ilgtermiņā orientēts izglītojošs projekts, bija Gidona Krēmera 50. dzimšanas dienas dāvana pašam sev. Tas ir veids, kā dižgars nodod savu gudrību jaunajiem mūziķiem, nekompromitējot ne mākslinieciskos, ne profesionālos standartus un iedvesmojot veicināt muzikālo izaugsmi Baltijas valstu reģionā.

Dažu gadu laikā šī talantīgo mūziķu grupa attīstījās par vienu no labākajiem kamerorķestriem pasaulē un nodrošināja izcilu reputāciju, uzstājoties pasaules nozīmīgākajās koncertzālēs. Orķestris Kremerata Baltica sniedzis vairāk nekā 1500 koncertu, koncertējis vairāk nekā 50 dažādās valstīs, 600 pilsētās un apceļojis vai visu pasauli, uzstājoties Āzijā, Austrālijā, Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un, protams, Eiropā. Orķestris izdevis vairāk nekā 25 CD, 2002. gadā ieguvis Grammy balvu un ECHO balvu, 2009. gadā – Praemium Imperiale balvu jaunajiem māksliniekiem. Orķestris vairākkārt aicināts uzstāties BBC Proms. Katru gadu Latvijā (sākotnēji Siguldā, vēlāk Cēsīs un Dzintaros) norisinās Kremerata Baltica festivāls, kas 2017. gadā notika četrpadsmito reizi.

Kremerata Baltica bijis gods uzstāties ar tādiem pasaulē atzītiem solistiem kā soprāns Džesija Normena, Marta Argeriča, Jevgeņijs Kisins, Mihails Pletņovs, Daniils Trifonovs, Tomass Cētmairs, Patrīcija Kopačinska, Vadims Repins, Miša Maiskis, Mario Brunello, Jojo Ma. Kremerata Baltica priekšā stājušies tādi meistari kā Saimons Ratls, Esa Peka Salonens, Kristofs Ešenbahs, Kents Nagano, Heincs Holligers un Vladimirs Aškenazi. Kopā ar visiem šiem mūziķiem veidojies orķestris Kremerata Baltica un tā neatkārtojamais skanējums.

Dalība citos pasākumos