ČELLO CĒSIS/Cello Electrified
16. septembris, sestdiena - 14:00, 2017

ČELLO CĒSIS/Cello Electrified

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Koncerts, kas klausītājiem  atklās čellu citādā gaismā un skanējumā jaunā lietuviešu čellista JUSTA KULIKAUSKA izpildījumā. Dzirdēsim gan laikmetīgo mūziku, gan paša Justa skaņdarbus čellam un elektronikai.

Justs Kulikausks savā programmā liek vienkop līdzīgās daļās gan citu meistaru, gan pats savu daiļradi. Justa kompozīciju nosaukumi liek gaidīt stīgraustes jeb picikato zibsnīgas virtenes, patīkamu atkalredzēšanos un došanos kopīgā lidojumā. Debesīm pieskaras arī lietuviešu komponista un diriģenta, Justa domu un cīņu biedra Gedimina Gelgota opuss To the Sky

Solo čella versijā izskanēs viena no britu grupas Coldplay jaunākajām dziesmām Hypnotised no mazalbuma Kaleidoscope, kas nule nācis klajā digitālā variantā. Savukārt no vecākiem meistariem dzirdēsim 20. gadsimta pirmās puses čella spēles virtuozu Gasparu Kasado (programmā iekļauta daļa no viņa svītas čellam), 20. gadsimta otrās puses komponistu Folkeru Dāvidu Kirhneru un gados jaunāku itāli Džovanni Sollimu, kura mūzika Latvijā labi pazīstama no Kremerata Baltica koncertprogrammām.

Justs Kulikausks ir čellists jau trešajā paaudzē. Viņš uzsāka solista karjeru jau agrā jaunībā, uzstājoties kopā ar visiem nozīmīgākajiem Lietuvas orķestriem: Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri, Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, Lietuvas kamerorķestri, Svētā Kristofora kamerorķestri, Kauņas kamerorķestri. Justa Kulikauska aizraušanās ir laikmetīgā mūzika, taču viņu interesē arī pavisam citi žanri ‒ viņš vēlētos kļūt par hip-hopa un RnB dziesmu autoru, producentu un pat izpildītāju.

Koncerts notiks koncertzāles mākslas galerijā un tajā būs baudāma mūzikas un vizuālās mākslas sinerģija  - lietuviešu čellista mūzikas skatījumā un  latviešu gleznotāja Andra Vītoliņa mākslas darbos izstādē ,,Urbānā poēzija”.

 

 

 

Mākslinieki

Pasākums nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.