Justs Kulikausks

Valsts: Lietuva

Justs KULIKAUSKS ir čellists trešajā paaudzē – viņa vectēvs bija slavenā “Lietuvas kvarteta” mūziķis, savukārt tēvs ir Lietuvas Nacionālā SO čellu grupas koncertmeistars un Lietuvas Mūzikas un teātra mākslas akadēmijas profesors.

Justs Kulikausks kopš bērnības uzstājas ar Lietuvas vadošajiem simfoniskajiem un kamerorķestriem. Vairāku starptautisku konkursu laureāts. Kopš 2007. gada Justs muzicē Ģedimina Gelgota vadītajā stīginstrumentu ansamblī New Ideas Chamber Orchestra jeb NICO, kura mūziķi visu spēlē no galvas un atskaņojumu papildina ar minimālu kustību partitūru. NICO interesējas arī par tādu izpausmes formu kā mūzikas vizualizēšana. Ansamblis uzstājies ASV, Apvienotajā Karalistē, Krievijā, Latvijā, Lietuvā, Šveicē, Ukrainā, Vācijā, Zviedrijā u. c.

Justa Kulikauska solo Arvo Perta opusā Fratres izpelnījās ievērību 2012. gada Ūzedomas festivālā. Justs piedalās izcilās komponistes Justes Janulītes četru čellu projektā Sandglasses.

Justs Kulikausks ir arī dziesmu autors, producents un hiphopa/RnB mākslinieks. 2012. gadā viņš iekļuva pasaules astoņu labāko cilpotāju sarakstā (Frankfurtes Mūzikas meses laikā notikusī sacensība Loop Station World Championship).

Dalība citos pasākumos