Modests Pitrens

Valsts: Lietuva

Lietuvas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš 2015. gada rudens. Diriģē izrādes Lietuvas Nacionālajā operā un baletā. Kopš 2018. gada — Sanktgallenas teātra simfoniskā orķestra galvenais diriģents.

Modests Pitrens diriģējis vadošos Lietuvas, Latvijas un Krievijas orķestrus; bijis daudzu projektu viesdiriģents Vācijā. Diriģējis izrādes Berlīnes Vācu operā, Diseldorfā, Ķelnē, Esenes Aalto Theater, Maskavas Lielajā teātrī, Sanktgallenā, Bāzelē, Varšavas Nacionālajā operā, Somijas Nacionālajā operā Helsinkos.

LNOB iestudējis Artura Maskata operu Valentīna” un vadījis tās pirmizrādi. Modesta Pitrena vadībā tapuši vairāk nekā piecpadsmit kora un orķestra mūzikas CD ieskaņojumu.

No 2006. līdz 2011. gada Pitrens vadīja Kauņas simfonisko orķestri, un no 2009. līdz 2014. gadam viņš bija Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais diriģents, pēc tam galvenais viesdiriģents.

Starptautisku konkursu laureāts. Kopš 2003. gada pasniedzējs Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas Diriģēšanas nodaļā, kopš 2015. gada — nodaļas vadītājs.

Pitrens mācījies Zalcburgas Mozarteum, ko 1996. gadā ar izcilību absolvēja kora un operas diriģēšanas specialitātēs. Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmiju absolvējis kordiriģēšanas specialitātē un simfoniskā orķestra un operas diriģēšanas specialitātē.

Dalība citos pasākumos