Lauma Skride

Valsts: Latvija

Lauma Skride ir Eiropā un citviet pasaulē pieprasīta kamermūziķe un soliste. Lauma ir “Bēthovena gredzena” 2008. gada ieguvēja, un viņas spēle tiek augstu vērtēta jo īpaši vācu klasiskajā un romantisma mūzikā.

Pianistes plašajā repertuārā līdzās Haidnam un Šūmanim ir arī tādi retumi kā Fanijas Mendelszones un Klāras Šūmanes opusi. Laumas kamermūzikas partneru vidū ir Daniels Millers-Šots, Dzjina Džao, Sola Gabeta, Julians Štekelis.

Ar Baibu Skridi Lauma koncertējusi Haidna un Mendelszona dubultkoncertu atskaņojumos ar Eiropas kamerorķestri un Cīrihes kamerorķestri; abas māsas sniegušas Hansa Abrahamsena Dubultkoncerta pasaules pirmatskaņojumu ar Dānijas Karalisko orķestri un Zviedrijas kamerorķestri. Trijatā ar Janu Fogleru māsas bija solistes Bēthovena Trīskāršā koncerta atskaņojumā kopā ar Sinsinati simfonisko orķestri. Daudziem labā atmiņā palicis māsu koncerts Hamburgas Laeiszhalle 2010. gada jūnijā, kā arī uzstāšanās Londonas Vigmora zālē, spēlējot Prokofjeva un Mocarta mūziku.

Mūziķe uzstājas ar Andri Nelsonu, Kristjanu Jervi, Anu Tali, Pēteru Ružičku, Jonu Stūrgordu, Janu Paskālu Torteljē, Kornēliusu Meisteru.

Lauma Skride ieskaņojusi Fanijas Henzeles klavierciklu “Gads” (Das Jahr) skaņu ierakstu namā Sony 2007. gadā un par šo ierakstu saņēmusi ECHO Classic balvu kā gada labākā jaunā mūziķe.

Dalība citos pasākumos