Vasks. Tičati un Sinfonietta Rīga. VAKARA GAISMĀ
9. septembris, ceturtdiena - 19:00, 2021

Vasks. Tičati un Sinfonietta Rīga. VAKARA GAISMĀ

Hugo Tičati, vijole

Orķestris Sinfonietta Rīga

Diriģents Normunds Šnē

Programmā: Pēteris Vasks, Arvo Pērts, Jans Sibeliuss, Henriks Gureckis

Programmas centrā ir Pētera Vaska jaundarbs -  Vijoļkoncerts “Vakara gaismā”, kuru šī gada jūnijā Zviedrijā pirmatskaņoja britu vijolnieks Hugo Tičati. Arī Latvijas pirmatskaņojumā, klātesot pašam komponistam Vaska Otro vijoļķoncertu dzirdēsim Tičati interpretācijā saspēlē ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā, kas ir arī viens no vijoļkoncerta pasūtinātājiem. Virtuozais un harizmātiskais vijolnieks Cēsīs viesojies jau vairākkārt – gan Pētera Vaska festivālos kā solists, gan muzicējot kopā ar savu orķestri O/Modernt.

“Atskaņot Vaska jauno koncertu Vakara gaismā ir spēcīgs pārdzīvojums, kas iemieso gan pārpasaulīgo, gan ikdienišķo. Skaņdarbs mūs reizē ieved brīnišķās pasaules svētlaimībā un, kas ir ne mazāk svarīgi, nostāda arī aci pret aci ar realitāti un cilvēciskajām ciešanām. Tas ir ciklisks ceļojums ar kāpumiem un kritumiem, dzīvību un nāvi,” Vaska jauno Vijoļkoncertu raksturo šobrīd vienīgais tā interprets , vijolnieks Hugo Tičati.

Vijoļkoncerta nosaukums, kurš dots arī visai koncertprogrammai, lieliski raksturo pasaulē zināmākā latviešu komponista Pētera Vaska daiļrades būtību. Vakara gaisma ir iedvesmas avots visu mākslu pārstāvjiem un saistās ar ideālo gaismu, kas ir silta, piešķir lietām dziļumu, krāsu un plašāku dimensiju. Tāpat kā komponista Vaska mūzika – atklāj lietu visdziļāko būtību.

Līdzās Pētera Vaska mūzikai, koncerta programmā skanēs komponista domubiedru un gara līdzinieku Arvo Pērta, Jana Sibeliusa un Henrika Gurecka opusi.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.


*Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.