The Tiger Lillies / Dakh Daughters / Dailes teātris I STULBĀ DZĪVE_Grand Prix CĒSIS
9. augusts, piektdiena - 19:00

The Tiger Lillies / Dakh Daughters / Dailes teātris I STULBĀ DZĪVE_Grand Prix CĒSIS

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Režisors Vlads Troickis

The Tiger Lillies (Martins Žaks, Adrians Stauts,  Budi Butenops)

Dakh Daughters (Solomija Melnika, Ruslana Hazipova,  Anna Ņikitina, Natalija Halaneviča, Nataša Šarpa)

Ērika Eglija-Grāvele, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa (Dailes teātris)

*Izrāde notiek latviešu, ukraiņu un angļu valodā ar tulkojumu latviešu un angļu valodā titros.

Kad esam miruši, savu nāvi neapzināmies – tā ir sāpīga vienīgi citiem. Tas pats sakāms tad, ja esi stulbs, – tas rada sāpes vien apkārtējiem. 

Muzikālā izrāde “Stulbā dzīve” ir divu ikonisku kabarē grupu – ukraiņu “Dakh Daughters” un britu “The Tiger Lillies” – satikšanās ar Dailes teātra spilgtākajām aktrisēm. Laikā, kad cilvēci tricina ļaunums, ir gļēvi novērsties no neērtā un sāpinošā, tādēļ ir nepieciešams līdz pašam kaulam, melni un radikāli godīgi pasmieties par stulbo dzīvi. Vizuāli suģestējošā stāvizrādes formātā, trīs dažādās valodās – latviešu, ukraiņu un angļu, mākslinieki meklēs atbildes uz brīvības un demokrātijas jautājumiem, sakuļot skatuves gaisu ar ķecerīgu humoru un nāvīgu ironiju.

“Dakh Daughters” ir starptautisku atzinību guvusi ukraiņu mūzikas grupa, kas dibināta 2012. gadā Kijivā. Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gadā tā par savu mītnes vietu ir izvēlējusies Franciju, koncertējot Eiropā un daudzviet citur. Sapludinot postfolku, putekļainu varietē, reizēm pat piecas valodas un arī Šekspīra sonetus, “Dakh Daughters” ir šobrīd, iespējams, pats ievērojamājais Ukrainas mūzikas un skatuves mākslas fenomens. Grupas pamatsastāvu veido septiņas mūziķes, kuras līdztekus piedalās arī tādos projektos kā “DakhaBrakha”.

Grupas mākslinieciskais vadītājs ir ukraiņu teātra režisors, pedagogs un dramaturgs Vlads Troickis, kurš 1994. gadā Ukrainā izveidojis pirmo neatkarīgo teātri – “Dakh” teātri – un vēlāk arī valstī vērienīgāko starpdisciplināro laikmetīgās mākslas festivālu “GogolFest”. Abas institūcijas šobrīd ir starp atpazīstamākajiem mākslas un radošajiem centriem Eiropā.

Britu mūzikas trio “The Tiger Lillies” vairāk nekā 30 gadus ar saviem drūmi groteskajiem, nihilistiski ņirdzīgajiem un panciskajiem skatuves tēliem un asprātīgajām dziesmām ir skatuves avangardā. Viņus ir iedvesmojis teju viss – gan Kurts Veils un franču šansons, gan klaunādes žanrs un pat kāda Londonas prostitūta vārdā Lilija, kura valkājusi zvēru rakstu tērpus. Tā ir mutuļojošā Veimāras laika Berlīne pirms simts gadiem, kas nu izskan angliski.

Scenogrāfs – Antons Očeretjanijs

Gaismu mākslinieks – Asthiks Hrihorjans

Video māksliniece – Marija Jakovenko
Skaņas mākslinieks – Simons Ofrē

Tetjana Troicka (Dakh laikmetīgās mākslas centrs)
Projekta kurators – Andrijs Palatnijs
“Dakh Daughters” menedžments – Irina Horbana
“GOGOLFEST” menedžments – Anna Basova
“The Tiger Lillies” menedžments – Martina Lača, Tims Vaitheds
Projekta koordinatore – Viktorija Fedoriva

Producenti – laikmetīgās mākslas festivāls “GOGOLFEST” (Festival of Contemporary Arts GOGOLFEST, Ukraina), Dailes teātris (Latvija)