Rihards Vāgners TRISTANS UN IZOLDE. Koncertatskaņojums
9. jūlijs, sestdiena - 16:00, 2022

Rihards Vāgners TRISTANS UN IZOLDE. Koncertatskaņojums

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Gunbrita BARKMINA / Gun-Brit Barkmin, Vācija - Izolde

Marko JENČS / Marco Jentzsch, Vācija - Tristans

Martina DIKE / Martina Dike, Zviedrija - Brangēna

Olivers CVARGS / Oliver Zwarg, Vācija - Kurvenāls

Ains ANGERS / Ain Anger, Igaunija - Karalis Marks

Mihails ČUĻPAJEVS - Melots

Artjoms SAFRONOVS - Gans

Rinalds KANDALINCEVS - Stūrmanis

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Andris POGA

Ilgums: 5,5 h - 3 daļas un 2 starpbrīži (30 min un 1h)

Viens no šīs vasaras vērienīgākajiem mūzikas notikumiem Latvijā - Koncertzāles "Cēsis" un Cēsu Mākslas festivāla kopīgi rīkotais Riharda Vāgnera operas “Tristans un Izolde” koncertatskaņojums. Vakars būs patiesi īpašs, jo visā pilnībā šī opera atskaņota pirms 100 gadiem.

Sižets vēsta par mīlniekiem Tristanu un Izoldi, kuru neparastais mīlasstāsts aizsākas, kad Tristans nogalina Izoldes līgavaini. Kļūdas pēc iedzerot mīlas dzērienu no viena kausa, viņi bezcerīgi iemīlas viens otrā. Kaislīgo mīlestību jo vairāk sarežģī fakts, ka Izoldes roka ir apsolīta Tristana audžutēvam, karalim Markam.

”Vēlos uzcelt vēl vienu pieminekli par godu skaistākajam no sapņiem, kurā mīlestībai ir jāapmierina izsalkums no sākuma līdz beigām," Rihards Vāgners par savu operu “Tristans un Izolde”.

Izoldes lomā Latvijas opermīļiem būs iespēja iepazīt vācu soprānu Gunbritu Barkminu, kura tiek uzskatīta par vienu no spožākajām pasaules mūzikas teātra zvaigznēm, kas pieprasīta vadošos Eiropas opernamos un īpaši specializējas dramatiski spēcīgu un sarežģītu opertēlu iemiesošanā.

Barkmina sākusi karjeru Berlīnes Komiskajā operā, vēlāk uzstājusies Vīnes Valsts operā, Cīrihes, Prāgas un Štutgartes opernamos, kā arī koncertuzvedumos ar Bostonas simfonisko orķestri Andra Nelsona vadībā Ņujorkas Kārnegija zālē un ar Tokijas NHK orķestri Šarla Dituā vadībā. Piedalījusies Verbjē festivālā un viesojusies festivālā BBC Proms.

Gunbritas Barkminas ampluā ir plašs un daudzveidīgs, un no Vāgnera viņas repertuārā ir Zīglinde, Elza, Izolde un Brinnhilde.

Tristana lomā dzirdēsim vācu tenoru Marko Jenču, kurš uzstājies Berlīnes Valsts operā un Berlīnes Komiskajā operā, Leipcigas un Drēzdenes opernamos, Milānas Teatro alla Scala, Nīderlandes operā u. c. Šosezon viņš debitē Tristana lomā un piedalās arī savā pirmajā “Nībelunga gredzena” iestudējumā.

Cēsīs dzirdēsim arī solistus no Eiropas. Pasaulsavens igauņu bass Ains Angers un zviedru mecosoprāns Martina Dike, kura Latvijas klausītājiem jau ir pazīstama – viņa dziedāja Brangēnu Andra Pogas vadībā, un bijusi Frika Latvijas Nacionālajā operā. Savukārt vācu basbaritons Olivers Cvargs uzstājas Vācijā un Austrijā, kā arī citviet pasaulē.

Līdzās  - Latvijas Nacionālās operas vadošie solisti Mihails Čuļpajevs, Artjoms Safronovs un Rinalds Kandalincevs.


Operas "Tristans un Izolde" koncertatskaņojuma ilgums ir 5,5 stundas, jo starp trim cēlieniem paredzēti divi starpbrīži – viens pusstundu, otrs stundu garš. 

Lai notikums būtu atmiņā paliekošs ne tikai mūzikas vēriena, bet arī izcilas atmosfēras dēļ – par apmeklētāju labsajūtu un ēdināšanu pasākumā rūpēsies viens no Cēsu labākajiem restorāniem “H.E. Vanadziņš. Ziemeļu restorāns”.

Koncertzāles visos stāvos un labu laikapstākļu gadījumā - arī skvērā, būs iekārtotas vairākas uzkodu un atspirdzinošu dzērienu zonas, ļaujot baudīt skaistu vasaras vakaru.

Lai pasākumu baudītu izsmalcināti un bez steigas, jau šobrīd ir iespēja iepriekš pieteikties vakara brančam operas atskaņojuma garajā starpbrīdī koncertzāles 1. un 6. stāvā. Iepazīties ar piedāvājumu un līdz. 7. jūlijam iepriekš rezervēt sev vietu iespējams restorāna “H.E. Vanadziņš” mājaslapā - saite uz to pieejama ŠEITVietu skaits ir ierobežots. 

Garajā starpbrīdī koncertzāles kafejnīca un bāri būs atvērti ikvienam, iepriekšējā rezervācija nav nepieciešama.

H.E. VANADZIŅŠ

ZIEMEĻU RESTORĀNS

 

 

Kā garšo Cēsis? Vieni saka, kā dūmakains medījums,

citi – kā mežrozes. Vai sava garša ir arī atmiņām?

Varbūt tas ir kā biezs sarkanvīns, bet varbūt kā rupjmaize.

Domas dalās. Un kā smaržo piedzīvojums,

neaizmirstama diena un jaunas pieredzes?

-

To noteiksi Tu. Izbaudi Cēsis un ziemeļu iedvesmotu maltīti.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, SEB Latvija, LMT, AJ Power, Moller auto, Cēsu novada dome.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.