Mākslas festivāls Cēsis 2023 / RIHARDS VĀGNERS. OPERA “ZĪGFRĪDS”. Koncertatskaņojums
29. jūlijs, sestdiena - 16:00, 2023

Mākslas festivāls Cēsis 2023 / RIHARDS VĀGNERS. OPERA “ZĪGFRĪDS”. Koncertatskaņojums

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Mihaels Veiniuss | Michael Weinius (Zviedrija) – Zīgfrīds

Andreass Konrāds | Andreas Conrad (Vācija) – Mīme

Olivers Cvargs | Oliver Zwarg (Vācija) – Ceļinieks (Votāns)

Vida Miknevičūte | Vida Miknevičiūtė (Vācija) – Brinnhilde

Anna Larsone | Anna Larsson (Zviedrija) – Erda

Timo Rīhonens | Timo Riihonen (Somija) – Fafners

Armands Siliņš – Alberihs

Kristīne Gailīte – Mežaputns

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents TARMO PELTOKOSKI

Cēsu vāgneriānas” turpinājumā Cēsu Mākslas festivāls un Koncertzāle Cēsis” piedāvā Riharda Vāgnera operu tetraloģijas Nībelunga gredzens” trešo operu Zīgfrīds”. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults būs pasaules slavu strauji iemantojušais jaunais, dedzīgais somu maestro Tarmo Peltokoski.

Opera Zīgfrīds” ir pasaka par puisi, kurš uzvar pūķi un iepazīst mīlestības spēku. Zīgfrīds nepazīst baiļu, viņš alkst piedzīvojumu un spēj nokalt varoņzobenu, pūķa asiņu inde ļauj viņam saprast Mežaputna valodu, Zīgfrīds i nenojauš, ka turpinās cīņa par nībelunga gredzenu un tuvojas dievu mijkrēslis. Acu nepamirkšķinot, viņš šķērso uguns burvju loku, ar skūpstu pamodina Votāna iemidzināto Brinnhildi un beidzot sajūt bailes, jo ir sastapies ar līdz šim nesajustām mīlestības alkām. Operu vainago nemirstību zaudējušās valkīras Brinnhildes un varoņa vientieša Zīgfrīda gaviles par mirdzošo mīlu un smejošo nāvi.

Koncertzālē ”Cēsis” gaidāmajā koncertatskaņojumā dzirdēsim pasaules vadošās operzvaigznes, kas ir savas karjeras pašā virsotnē. Titullomā – Mihaels Veiniuss (Michael Weinius), kurš bija lielisks Zīgmunds Cēsīs 2019. gada “Valkīras” atskaņojumā. Nībelunga Mīmes lomā iepazīsim titulēto un starptautiski pieprasīto raksturtenoru Andreasu Konrādu (Andreas Conrad). Ceļinieks jeb Votāns būs lieliskais Olivers Cvargs (Oliver Zwarg), kurš Cēsu Tristana un Izoldes” iestudējumā dziedāja Kurvenālu un LNO izrādēs bijis Alberihs un Klīstošais holandietis. Grūtā Brinnhildes loma uzticēta Latvijā labi pazīstamajam lietuviešu dramatiskajam soprānam Vidai Miknevičūtei (Vida Miknevičiūtė), bet Erdas lomā Cēsīs dzirdēsim spožo zviedru kontraltu Annu Larsoni (Anna Larsson). Pūķis Fafners būs Tīmo Rīhonens (Timo Riihonen), kuru Cēsu Valkīrā” iepazinām kā Hundingu, Alberihu dziedās Armands Siliņš, bet Mežaputnu iemiesos Kristīne Gailīte.

Pasākuma ilgums: trīs daļas, divi starpbrīži.

 

AUTOBUSS UZ KONCERTU Rīga-Cēsis-Rīga*      PIRKT ŠEIT

Datums: 29. jūlijs

Izbraukšanas laiks (no Rīgas): plkst. 13.45

Izbraukšanas vieta: Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Koncerta sākums: plkst. 16.00

Koncerta norises vieta: Koncertzāle "Cēsis"

Izbraukšana no Cēsīm uz Rīgu – pēc koncerta. Plānotais izbraukšanas laiks (no Cēsīm): plkst. 21.15

! Lūgums iegādātās biļetes personalizēt, lai nepieciešamības gadījumā varam ar Jums sazināties.

*biļetes cenā ietilpst brauciens turp un atpakaļ (Rīga-Cēsis-Rīga)

**biļetes cenā nav iekļauta biļete uz koncertu

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

Riharda Vāgnera operas Zīgfrīds” koncertatskaņojumu atbalsta SEB banka, LMT, Cēsu novada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds, AJ Power un Moller auto.