Pētera Vaska mūzikas aprīlis. TRIO VITRUVI UN DĀŅU KAMMERBALLETTEN
16. aprīlis, svētdiena - 18:00

Pētera Vaska mūzikas aprīlis. TRIO VITRUVI UN DĀŅU KAMMERBALLETTEN

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Trio Vitruvi

Niklass VALENTĪNS I Niklas Walentin, vijole

ALEKSANDRS MAKENZIJS I Alexander McKenzie, klavieres

DŽEIKOBS LAKĒRS I Jacob la Cour, čells

Kammerballetten

Dejotāji: Stephanie Chen Gundorph, Alexander Stæger, Liam Redhead, Ryan Tomash, Emma McKenzie, Tobias Praetorius

Horeogrāfi: Ilya Jivoy, Cesar Faria Fernandes, Kristian Lever, Marcin Kupinski

 

Programmā: P. Vasks, A. Perts, F. Šūberts, J.S. Bahs, P. Sarasate, M. Ravēls, V. Silvestrovs

Festivāla “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” koncerts, kurā Latvijas klausītājiem būs iespēja iepazīt vienu no spožākajiem jaunajiem ansambļiem Eiropā – dāņu Trio Vitruvi, un viņu unikālo dejas projektu “Kammerballetten”.

Programmā pamīšus skanēs instrumentāli skaņdarbi Trio Vitruvi lasījumā un baleta iestudējumi Dānijas karaliskās operas solistu sniegumā un ansambļa muzikālajā pavadījumā.

TRIO VITRUVI kopā spēlē kopš 2013. gada vasaras, kur piesaistīja lielu uzmanību debitējot Festspiele Mecklenburg-Vorpommern “Junge Elite” 2013, Vācijā. Gadu vēlāk Dānijas Nacionālā radio P2 kamermūzikas konkursā trijotne ieguva gan galveno, gan skatītāju simpātiju balvu, bet drīz pēc tam - pirmo vietu Starptautiskajā akadēmiskās mūzikas konkursā Jūrmalā, Latvijā.

Kopš tā laika Trio Vitruvi uzstājies tādās koncertzāles kā Kārnegi zāle, Vigmora zāle, Salle Cortot, Laeiszhalle, Schloss Grafenegg un citviet.

"… ansamblis, kam jāpievērš uzmanība!”

– Gramaphone

“Ekstravagants ansamblis, kas piepilda mūziku ar siltumu, enerģiju un instrumentālu reti

pieredzētu meistarību. Viņi spēlē ar aizrautīgu entuziasmu, bet reizē arī ar patiesu muzikālu

dziļumu, dāvājot klausītājiem unikālu pieredzi”.

– Dānijas Nacionālais radio

 

2018. gadā Trio Vitruvi mūziķi nodibināja KAMMERBALLETTEN — ikgadēju festivālu, kas notiek Dānijas Karaliskajā operā, un kura būtība ir baleta un kamermūzikas sinerģija. Un festivālā “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” būs šī unikālā tandēma debiju Latvijā.

"Nospraužot robežas tam, kas ir jaunais balets.”

-Politiken

Koncerts 2 daļās ar starpbrīdi.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

Koncertu atbalsta Dānijas vēstniecība Latvijā.