Pētera Vaska mūzikas aprīlis. TALLINAS KAMERORĶESTRIS UN VASKA ALTA KONCERTS
15. aprīlis, sestdiena - 18:00

Pētera Vaska mūzikas aprīlis. TALLINAS KAMERORĶESTRIS UN VASKA ALTA KONCERTS

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Ilze Kļava, alts

Tallinas kamerorķestris

Diriģents Juha Kangas

Festivālā “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Cēsīs pirmo reizi viesosies Tallinas kamerorķestris Latvijā jau labi pazīstamā, izcilā somu diriģenta Juha Kangass vadībā. Kangass ir īpaši tuvs Pētera Vaska domubiedrs, un varam lepoties, ka tieši viņa diriģētais pirmā festivāla lielkoncerts “Tālā gaisma” ar Sinfonietta Rīga un solistu Hugo Tičati 2018. gadā saņēma Lielās mūzikas balvas nomināciju kategorijā “Gada koncerts”.

Arī šī gada “Pētera Vaska mūzikas aprīļa” vektors ir skandināvu un ziemeļvalstu komponistu mūzika, kā arī paša Vaska skaņdarbi. Programmas kodols būs Pētera Vaska Alta koncerts, kas 2016. gadā komponēts aizrautīgajam „Grammy” balvas nominantam, altistam Maksimam Risanovam, bet Cēsīs skanēs Bergenas simfoniskā orķestra un Klavieru kvarteta „Rix” altistes Ilzes Kļavas lasījumā.

"Vaska Koncerts altam un stīgu orķestrim atspoguļo komponistam tik raksturīgo tiešo un modālo stilu. Skaņdarba dramatiskā spriedze te kāpj, te tiek lauzta un atkal pārveidota ar rāmu neatlaidību, alta kvēlošajam tonim tiecoties pretī pilnīgai ekstāzei. Četrdaļīgā skaņdarba temps pamatā ir lēns, tomēr divās alta kadencēs tiek sākta teju bahiāniski aizrautīga cīņa, līdz kaislības norimst un mūzika atkal atgriežas meditatīvu pārdomu gultnē," raksta Britu laikraksts "The Guardian".

Līdzās likti divi somu komponistu opusi – Vaska laikabiedra Pēra Henrika Nordgrēna simfonija stīgu orķestrim un dižā romantiķa Žana Sibēliusa “Imprompts”.

Romantisko noti programmā paspilgtinās arī latviešu meistara Jēkaba Mediņa skaņdarbs stīgām “Leģenda”.

Programma

Jēkabs MEDIŅŠ, Leģenda

Pēteris VASKS ,Koncerts alta vijolei un stīgu orķestrim (Veltījums Maksimam Risanovam)

Pēteris VASKS , Adagio no Musica adventus

Pērs Henriks NORDGRĒNS , Simfonija stīgu orķestrim

Žans SIBĒLIUSS, Imprompts

Koncerts 2 daļās.

 

 

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.