PĒTERA VASKA MŪZIKAS APRĪLIS | NAVARRA STĪGU KVARTETS. VASKS, BRITENS UN RAVĒLS
14. aprīlis, svētdiena - 16:00

PĒTERA VASKA MŪZIKAS APRĪLIS | NAVARRA STĪGU KVARTETS. VASKS, BRITENS UN RAVĒLS

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Navarrra String Quartet (Lielbritānija) 

Rebecca Chan, vijole

Bartosz Woroch, vijole

Sascha Bota, alts

Brian O’Kane, čells

Programmā: 

Pēteris Vasks, Ceturtais stīgu kvartets

Bendžamins Britens, Pirmais stīgu kvartets

Moriss Ravēls, Stīgu kvartets

Kopš dibināšanas 2002. gadā Navarra stīgu kvartets ir guvis starptautisku atzinību kā viens no mūsdienu dinamiskākajiem un poētiskākajiem stīgu kvartetiem. Ansamblis ir vairāku konkursu laureāts un stipendiju ieguvējs un sevi pierādījis koncertējot tādās pasaules koncertzālēs kā Vigmora zālē, Amsterdamas Concertgebouw, Luksemburgas filharmonijā, Berlīnes Konzerthauz, Sidnejas opernamā.

2010. gadā, klātesot komponistam Pēterim Vaskam, kvartets ierakstīja savu pirmo albumu – Vaska trīs stīgu kvartetus. Šo debiju mūzikas žurnāls BBC Music Magazine novērtēja ar visaugstāko atzinību. Kvarteta un komponista veiksmīgā, vairākus gadus ilgusī sadarbība ir bijis iemesls komponista vēlmei uzaicināt Navarra stīgu kvartetu dalībai savā festivālā Cēsīs.

Festivāla programmā kvarteta lasījumā dzirdēsim Pētera Vaska Ceturto stīgu kvartetu, bet līdzās – Britena un Ravēla opusus.

“Britu Navarra Quartet spēlē kā eņģeļi…”

— Tully Potter par studijas albumu Love and Death

"... lasījumos pat vismelanholiskākie skaņdarbi ir piesātināti ar vieglu, izteiksmīgu Navarras pieskārienu."

– Sarah Urwin Jones, BBC Music Magazine

Koncertā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

Pasākumu atbalsta: