PĒTERA VASKA MŪZIKAS APRĪLIS | Kyiv Modern-Ballet VIENTUĻAIS EŅĢELIS. DRAUGI. Pasaules pirmizrāde
13. aprīlis, sestdiena - 19:00

PĒTERA VASKA MŪZIKAS APRĪLIS | Kyiv Modern-Ballet VIENTUĻAIS EŅĢELIS. DRAUGI. Pasaules pirmizrāde

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Kijivas Modernā baleta solisti (Ukraina):

Anastasija Bērda I Anastasiia Baird
Katerīna Kurmana I Katerina Kurman
Artems Šošins I Artem Shoshyn
Oleksandrs Pavlučenko I Olksandr Pavluchenko  
Oleksijs Busko I Oleksi Busko

Horeogrāfs Radu Poklitaru, Ukraina

Gaismu māksliniece Olena Antohina I Olena Antokhina
Kostīmi Dmitro Kurjata I Dmytro Kurjata 

Šī gada festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvos divi ukraiņu horeogrāfa-režisora Radu Poklitaru un Kijivas Modernā baleta viencēlieni - “Vientuļais eņģelis” un “’Draugi”. Abiem iestudējumiem par pamatu likta latviešu komponista Pētera Vaska mūzika – meditācija “Vientuļais eņģelis” un Otrais čellkoncerts “Klātbūtne”.  

Starptautiski atzītajam ukraiņu horeogrāfam Radu Poklitaru piešķirts Ukrainas Nopelniem bagātā mākslas darbinieka tituls (2017) un Moldovas Tautas mākslinieka tituls (2016). Viņš ir arī Tarasa Ševčenko Nacionālās balvas un Ukrainas Nacionālās balvas Gada cilvēks 2017, kā arī neskaitāmu starptautisku konkursu laureāts. Horeogrāfs līdz šim brīdim ir radījis vairāk nekā piecdesmit viencēlienus un pilna apjoma iestudējumus, kas izrādīti visā pasaulē. Latvijas publika viņu iepazina aizvadītajā gadā pateicoties iestudējumam “Vijs. Šausmu nakts” Latvijas Nacionālajā opera.

Koncertā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

Pasākumu atbalsta: