PENGUIN CAFE. Rain Before Seven...
8. decembris, piektdiena - 19:00, 2023

PENGUIN CAFE. Rain Before Seven...

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Sava jaunā albuma Rain Before Seven… koncerttūres ietvaros Cēsīs atgriežas leģendārā britu grupa Penguin Café, kuras instrumentālajām kompozīcijām raksturīga laikmetīgā minimālisma, klasiskās un kamermūzikas skaņu estētika.

Grupas Penguin Cafe piektā studijas albuma nosaukums “Rain Before Seven…” (tulkojumā – “Lietus pirms septiņiem…”), ir aizgūts no sena laika zīmju ticējuma, kura otrā daļa, “…skaidra debess līdz vienpadsmitiem”, prognozē laimīgas beigas, neatkarīgi no tā, kas par to būtu sakāms zinātnei. “Es to izlasīju kādā grāmatā; pirms tam šādu teicienu nebiju dzirdējis,” saka Penguin Cafe līderis Arturs Džefss. “Šim sakāmvārdam ir tāds viegli optimistisks piesitiens, un jāteic, ka tas man patīk. Mūsu dienās gan vairs neviens to nelieto, taču kopumā šāds vērojums samērā labi apraksta Atlantijas okeāna iespaidoto Anglijas laikapstākļu ainu.”

No paša pirmā skaņdarba, platekrāna fantāzijas “Welcome to London” ar draisko atsauci uz Ennio Morikones kinomūziku, līdz tā atrisinājumam “Goldfinch Yodel”, ko paši “pingvīni” aprakstījuši kā līksmu danci ap maija koku – albumā viscaur jaušas apsveicams dzīvespriecīgs cerīgums, vienmēr ar eksotiski ritmisku kūsājošas enerģijas strāvojumu. Rotaļīgs ir arī nosaukuma mājiens uz 2011. gada albumu “A Matter of Life…” - pēdējo, kura nosaukums beidzies ar daudzpunkti. Tā bija Penguin Cafe debija, tilts, kas savieno leģendāro Penguin Cafe Orchestra, grupu, kuras līderis bija Artura tēvs Saimons Džefss, un tās šodien jau ļoti iemīļoto tradīciju turpinātāju paša Artura vadībā.

Klausoties “Rain Before Seven…”, kļūst skaidrs, ka albums pievēršas tēmām, kas sniedzas krietni tālāk nekā saviesīgas pļāpas par laikapstākļiem. Savā ziņā tā ir tāda kā skaniska dienasgrāmata, kuras ieraksti uzskribelēti, slēpjoties aiz aizsargvaļņa un nogaidot, līdz briesmas būs garām. Tāpat kā daudzi no mums, arī Džefss lielu daļu no 2020. gada pavadīja mājsēdē. Kad COVID-19 ieradās Eiropā, pandēmijas pirmā pietura bija Itālija, un tieši tur tobrīd uzturējās Džefss ar savu ģimeni: viņi bija apmetušies pārbūvētā Toskānas klostera ēkā, ko pirms divdesmit gadiem Arturs iegādājās kopā ar māti, ievērojamo tēlnieci Emīliju Jangu. Jāatzīst, ka pasaulē ir krietni sliktākas vietas, kur iestrēgt vispārējas karantīnas laikā, nekā šāds olīvkoku ieskauts pakalnains anklāvs, tomēr Džefsa ģimene saskārās ar tām pašām atskurbinošajām bailēm un nedrošību, ar ko bija spiesta rēķināties visa pārējā pasaule.

Apvienību Penguin Café Arturs Džefss radīja 2009. gadā, sasaucot kopā pulciņu talantīgu, bet ļoti atšķirīgu mūziķu, tajā skaitā ‒ grupu Suede un Gorillaz dalībniekus, lai, desmit gadus pēc sava tēva Saimona Džefsa pāragrās nāves 1997. gadā, atkal skanētu visā pasaulē pazīstamā Penguin Café Orchestra mūzika. Pirmo reizi Baltijā, Koncertzālē “Cēsis” grupa viesojās 2018. gada decembrī, bet otro reizi - 2020. gada sākumā.

“Daži no pēdējo 40 gadu neparastākajiem un burvīgākajiem skaņdarbiem.” -The Guardian

“Priekpilns un dzīvi apliecinošs albums.” -Electronic Sound

Koncerts 2 daļās ar starpbrīdi. Aptuvenais ilgums - 2 h 30 min.

PENGUIN CAFE. Rain Before Seven...

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.