Operete - videostāsts. Trīs zvaigznes Zigfrīds
12. decembris, svētdiena - 16:00, 2021

Operete - videostāsts. Trīs zvaigznes Zigfrīds

Organizē: Operetes teātris

Operete-biogrāfisks stāsts ir muzikāls inscenējums ekranizētā versijā par Zigfrīdu Anna Meierovicu, - pirmo Latvijas diplomātu, kas panāca Latvijas izveidošanu de jure un de facto.

Platona Buravicka radītā, iedvesmojošā mūzika solistiem, dejotājiem un simfoniskajam orķestrim, šajā darbā pārsteidz ar absolūti svaigu, līdz šim viņa daiļradē nebijušu liriku, brīnišķīgi gaišu, klasiski romantisku muzikālo audumu, kurā žanriski saplūst operete, mūzikls, reps, mūsdienu dejas ritmika; 

Iestudējuma greznajā vizuālizācijā un vizuāli mākslinieciskajos motīvos izmantoti Anša Cīruļa un Vilhelma Purvīša mākslas darbi. 

Izrāde – filma ataino notikumus no laika, kad Zigfrīds Anna Meierovics bija Bēgļu komitejas biedrs, līdz pat nāves brīdim, kad viņš ir jau Starptautiski respektēts un atzīts diplomāts.

Stāsta vadmotīvs – Meierovica “Sapņu istaba” – tā ir viņa ideju kalve, kur no sapņa par Latvijas brīvvalsti – domām un stāstījuma par diplomāta dzīves gaitām, veidojas viņa diplomāta portretējums. Jura Hirša teksts un dzeja ataino Meierovica dzīvi, gatavību upurēt personisko Latvijas nākotnes vārdā, ilgi dzīvojot prom no ģimenes. Hiršs ir spējis savienot valstsvīra portretu ar mīlestības caurvītas cilvēka dzīves portretējumu. Latvijas un starptautiskajai sabiedrībai Meierovica stāsts būs emocionāli spēcīgs gan mūzikas valodā, gan valstisku patriotismu audzējošs vēstures patiesību materiāls par Latvijas valsti. Mēs atdodam parādu šim dižajam vīram, kura vārds tika noklusēts padomju laikā, bērni Ruta un Helmuts piedzīvoja Sibīrijas necilvēcības, bet Gunāram un Annai bija jāpiedzīvo trimdas smagums. Latvija, ko cēla Zigfrīds, piedzīvoja daudz pārestības, un tikai tautas patriotisms ir spējis mūsu trīs svētās zvaigznes noturēt mirdzošas un lūgšana “Dievs, svētī Latviju” arī šodien skan ar brīvu elpu!” 

Dace Micāne-Zālīte, režisore, inscenētāja, montāžas režisore

Meierovics ir kā simbols, kā karogs, kā himna. Varbūt piemineklis neticamā iespējamībai? Viņa idejas par Baltijas valstu savienību, par Latvijas valsti un tās lomu uz šīs planētas.  Mēs esam Latvijas valsts pilsoņi, un ar šo iestudējumu stāstām par mūsu valsts veidotājiem.’’ 

Juris Hiršs, libreta un dzejas autors

Dr. hist. Jānis Šiliņš:  „Z.A. Meierovics, kurš bija viens no Latvijas valsts dibinātājiem un viens no sava laika spilgtākajiem neatkarības izcīnīšanas simboliem, neapšaubāmi būtu pelnījis sevišķu uzmanību. Uzvaras diplomātiskajās cīņās valsts dibināšanas laikā bija ne mazāk svarīgas kā uzvaras kaujas laukā. Ne velti Z.A. Meierovicu pēc atgriešanās brīvajā Latvijā sagaidīja kā varoni. Turklāt viņš bija visai neordināra personība, cilvēks ar milzu darba spējām, lielisku paškontroli, neapstrīdamu patriotismu, “dabas dotu” diplomāta talantu. Latvijai ir jāgodina savi varoņi!”

Režijas koncepcija ir pamatota uz biogrāfiska stāsta muzikālu inscenējumu. Tas veidots kā laikmetīgu mākslas valodu starpdisciplināra sintēze mūzikā, kino, horeogrāfijā un vizuālājā mākslā. Ir radīts pirmais šī gadsimta latviešu operetes žanra oriģināliestudējums Latvijā, videoversijā, ar mūsdienīgu interpretāciju savienojot laikmeta notikumus pirms simts gadiem Latvijā un pasaulē.” 

Dace Micāne-Zālīte, režisore, inscenētāja, montāžas režisore

Zigfrīds Anna Meierovics – Valters Gleške (tenors)
Kristīne Bakmane –Sonora Vaice (soprāns)
Anna Meierovics – Jolanta Strikaite (soprāns)
Ģenerālis Pilsudskis – Aivars Krancmanis (basbaritons)
Jānis Čakste – Andris Daņiļenko (baritons)
Vilis Plute Olavs – Andris Kipļuks (tenors)
u.c.

Dejotāji: Egija Abaroviča (Kristīne), Reinis Rešetins (Meierovics) u.c. 

Operetes teātra simfoniskais orķestris

Režisors Dace Micāne-Zālīte
Muzikālais vadītājs, diriģents Valdis Butāns
Horeogrāfs Lilija Lipora 
Māksliniece Sandra Strēle
Kostīmu māksliniece  Odetta Birmane
Scenogrāfijas realizācija Rolands Strelčs 
EDART TV komanda 
Skaņa ierakstīta Rīgas skaņu ierakstu studijā, audio skaņas inženieris Andris Ūze

Komponists Platons Buravickis, 
Libreta un dzejas autors Juris Hiršs
Latvijas Operetes fonda pasūtījums – veltījums Latvijai. 
Producents Operetes teātris
Projekta producente, Operetes teātra mākslinieciskā vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska

Operete - videostāsts. Trīs zvaigznes Zigfrīds

► Pasākums no tiek Koncertzāles CĒSIS Kino zālē.

Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

Visu koncerta laiku, kā arī pirms un pēc tā, apmeklētājiem obligāti jāvalkā mutes un deguna aizsegs. Noteikumu neievērošanas gadījumā, tiks izteikts aicinājums atstāt zāli.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.