Mākslas festivāls Cēsis 2024 / RIHARDS VĀGNERS. OPERA “DIEVU MIJKRĒSLIS”. Koncertatskaņojums
3. augusts, sestdiena - 16:00

Mākslas festivāls Cēsis 2024 / RIHARDS VĀGNERS. OPERA “DIEVU MIJKRĒSLIS”. Koncertatskaņojums

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Zīgfrīds MIHAELS VEINIUSS | Michael Weinius

Brinhilde TRĪNE MELLERE | Trine Møller 

Hāgens AINS ANGERS | Ain Anger               

Gunters BOGDANS BAČU | Bogdan Baciu      

Gutrune LIENE KINČA

Valtraute ZANDA ŠVĒDE

Alberihs ARMANDS SILIŅŠ

Pirmā norna IRMA PAVĀRE

Otrā norna AIRA RŪRĀNE

Trešā norna LIENE KINČA

Voglinde LIENE KINČA

Velgunde AIRA RŪRĀNE

Floshilde IRMA PAVĀRE

 

LATVIJAS NACIONĀLAIS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

VALSTS AKADĒMISKAIS KORIS "LATVIJA"

Diriģents TARMO PELTOKOSKI

Cēsu Mākslas festivāls un Koncertzāle “Cēsis” šogad turpināsies jau tradicionālo «Vāgneriānu» ar Riharda Vāgnera ilgus gadus lolotās operu tetraloģijas «Nībelunga gredzens» noslēdzošās operas «Dievu mijkrēslis» koncertatskaņojumu, kurā uz skatuves kāps spoži pasaules un Latvijas opersolisti, kā arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris dedzīgā un pasaules atzinību strauji iemantojušā somu diriģenta, starp citu – liela Vāgnera mūzikas cienītāja – Tarmo Peltokoski vadībā.

Zigfrīds, nezinādams Hāgena viltu, iemalkojis aizmirstības dzērienu, un tādējādi no viņa atmiņas zudusi visa pagātne – zudusi arī Brinhilde un mīļotajai dotais zvērests. Aizmirstībā Zīgfrīds karsti iemīl jaunā karaļa Guntera skaisto māsu Gutrunu, savukārt vientuļajam Gunteram ir gatavs atvest uguns liesmu apņemtajā klintī mītošo Brinhildi, lai steigšus svinētu kāzas. Aizvainota un sāpināta, Brinhilde nībelunga dēlam Hāgenam vaļsirdīgi atklāj Zīgfrīda noslēpumu, un viņš varonim nāvējoši mugurā triec zobenu. Taču Brinhilde saprot: traģisko notikumu cēlonis ir lāsts, kas reiz nācis pār Gredzenu. Ļaunuma un viltus spēkus var uzvarēt vien nāve, savukārt gredzens jāatdod nārām upes dzelmē, un pasauli pārņems ilgi gaidīts miers.

Koncertatskaņojumā piedalīsies pasaules vadošie operu solisti, kas šobrīd atrodas savas karjeras augstākajā punktā: Zīgfrīda lomā – Mihaels Veiniuss (Michael Weinius, Zviedrija), kurš bija izcils Zīgmunds operas «Valkīra» Cēsu koncertuzvedumā 2019. gadā, savukārt pērn – pārliecinošs titullomas atveidotājs operā «Zīgfrīds» Cēsīs. Brinhildes lomā šogad iejutīsies dāņu soprāns Trīne Mellere (Trine Møller, Dānijā), kas aktīvi piedalās Vāgnera operu iestudējumos kopš 2022. gada un par Brinhildes lomu operā «Valkīra» Dānijas Karaliskās operas iestudējumā apbalvota kā gada labākā dziedātāja. Nībelunga Alberiha dēla – Hāgena – lomu dziedās viens no pieprasītākajiem Vāgnera lomu atveidotājiem, bass Ains Angers (Ain Anger, Igaunija), savukārt Gunters būs baritons Bogdans Baču (Bogdan Baciu, Rumānija), kurš dzied labākajos Eiropas opernamos un pērn ar koncertu viesojies arī Latvijā. Blakus viņiem – daži no labākajiem Latvijas operu solistiem: Gutrunes, Trešās nornas un Reinas meitas Voglindes lomas dziedās soprāns Liene Kinča, valkīras Valtrautes lomā iejutīsies mecosoprāns Zanda Švēde, nībelunga Alberiha lomu iedzīvinās baritons Armands Siliņš, Pirmā norna un Reinas meita Floshilde būs mecosoprāns Irma Pavāre, savukārt Otrā norna un Reinas meita Velgunde – soprāns Aira Rūrāne.  

Pasākuma ilgums: trīs daļas, divi starpbrīži.

 

AUTOBUSS UZ KONCERTU Rīga-Cēsis-Rīga*     PIRKT ŠEIT

Datums: 3. augusts

Izbraukšanas laiks (no Rīgas): plkst. 13.45

Izbraukšanas vieta: Aspazijas bulvāris 5, Rīga

Koncerta sākums: plkst. 16.00

Koncerta norises vieta: Koncertzāle "Cēsis"

Izbraukšana no Cēsīm uz Rīgu – pēc koncerta. Aptuvenais izbraukšanas laiks (no Cēsīm) pēc koncerta: ap plkst. 21.15

 

! Lūgums iegādātās biļetes personalizēt, lai nepieciešamības gadījumā varam ar Jums sazināties.

*biļetes cenā ietilpst brauciens turp un atpakaļ (Rīga-Cēsis-Rīga)

**biļetes cenā nav iekļauta biļete uz koncertu

Koncertā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.