LNSO un Sibēliusa vijolkoncerts
4. februāris, sestdiena - 17:00

LNSO un Sibēliusa vijolkoncerts

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Paula Šūmane, vijole

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Olari Eltss 

 

Programmā:

Ž. Sibēliuss “Sāga”

Eivinds Torunds “Rīts mežā”    / Øyvind Torvund Symphonic Poem No.1: Forest Morning (2019) 

Ž. Sibēliuss Vijolkoncerts (soliste P.Šūmane) 

B. Bartoks  svīta no baleta “Koka princis”

Koncertprogrammā akadēmiskās mūzikas cienītāji un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris piedzīvos atkalsatikšanos ar tā kādreizējo galveno diriģentu, šobrīd Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Olari Eltsu. Kopīgā sadarbībā izskanēs Sibēliusa simfoniskā poēma “Sāga”, kuras tēlainie risinājumi rezonē ar skandināviskām fantastiskām iztēles ainavām; solistes Paulas Šūmanes interpretācijā dzirdēsim spilgto un piesātināto Sibēliusa Vijolkoncertu. No 20. gadsimta Somijas mūzikas ainas pārcelsimies uz Ungāriju, kur ap 1915. gadu Bēla Bartoks komponē asprātīgo viencēliena baletu “Koka princis”. Savukārt spirdzinošu laikmetīgās mūzikas devu klausītājiem sniegs norvēģu komponista Eivinda Torvunda simfoniskā poēma.

Paula Šūmane par Ž. Sibēliusa Vijolkoncertu:

Sibēliusa vijolkoncerts no solista pieprasa sevi saplosīt uz skatuves. Tas ir galējību un konfliktu pilns, uzlādēts ar dzīves daili un postu vienlaicīgi. Pārlaicīgs skaistums un zemākais punkts, kur cilvēks var krist, lai saprastu dzīves noslēpumus un augšāmceltos. Skaņdarbam piemīt bagātīgs simfonisks raksts. Lai gan vijoles solo partija ir īpaši virtuoza un tehniski sarežģīta, orķestra skanējums ir tik nozīmīgs, ka šo darbu varētu dēvēt arī par simfoniju ar vijoles solo balsi. Zinu, ka arī mani skatuves kolēģi ar pilnu krūti metīsies šajā mežonīgi skaistajā koncertprogrammā, lai kopā ar klausītājiem radītu un piedzīvotu mākslas brīnumu.

 

AUTOBUSS no Rīgas uz koncertu Cēsīs un atpakaļ

Izbraukšanas laiks (no Rīgas): plkst. 14.45 
Izbraukšanas vieta: Aspazijas bulvāris 5, Rīga
 
Izbraukšana no Cēsīm uz Rīgu – pēc koncerta.
Plānotais izbraukšanas laiks (no Cēsīm): plkst. 19.45

Autobusa biļeti iespējams iegādāties jebkurā Biļešu Paradīzes tirdznieības vietā vai internetā ŠEIT.
  
*biļetes cenā ietilpst brauciens turp un atpakaļ (Rīga-Cēsis-Rīga)
**biļetes cenā nav iekļauta biļete uz koncertu

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.