IGO 60. IZPĀRDOTS!
20. oktobris, ceturtdiena - 19:00, 2022

IGO 60. IZPĀRDOTS!

Organizē: Art Management group

Leģendārais dziedātājs, mūziķis un daudzpusīgais mākslinieks Igo, kura vārds ir kā latviešu mūzikas kvalitātes zīmols, šogad 29.jūnijā atzīmēs savu 60 gadu jubileju, ko nolēmis krāšņi nosvinēt ar koncertiem un izstādēm visā Latvijā.

Pirmais koncerts notiks tieši mūziķa 60.dzimšanas dienā dzimtajā Liepājā, renovētajā brīvdabas koncertzālē “Pūt Vējiņi”. Jubilejas koncerti skanēs arī Jūrmalā, Dzintaru Koncertzālē, Saulkrastu estrādē, Jelgavas brīvdabas koncertzālē “Mītava”,  vasaras koncertu sērijas noslēgums notiks Rojas brīvdabas estrādē, nākamie koncerti tiek plānoti Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, Latgales vēstniecībā “GORS” un Ventspils teātra namā “Jūras vārti”.

Tā kā šis ir Igo jubilejas gads, visi dziedātāja talanta cienītāji tiek ielūgti uz īpašiem jubilejas koncertiem, kur kopā ar Igo uz skatuves kāps gan mūziķi, ar kuriem jubilārs savas karjeras laikā sadarbojies kā arī komponisti, kas rakstījuši dziesmas tieši Igo balsij.

Koncertos skanēs Igo «zelta repertuārs», no grupām "Līvi", "Remix", “Liepājas brāļi”, tāpat arī tiks izpildīti fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas "Lāčplēsis", operas "Parīzes Dievmātes katedrāle" u.c. darbiem, kas bijuši svarīgi gan Igo, gan Latvijai.

 “Šie būs koncerti, kur būs dzirdami skaņdarbi, kurus klausītāji vienmēr grib dzirdēt un gaida, kuri ikvienam raisa emocijas, atmiņas, kuriem var dziedāt līdzi; kompozīcijas, kuras pārdzīvojušas laika pārbaudi un joprojām klausās vairākās paaudzēs.” saka Igo.

Igo ir aktīvs joprojām un tiek radīti skaņdarbi arī pēdējos gados, kuri guvuši lielu popularitāti šodien, līdzās šīm dziesmām,  koncertos noteikti skanēs arī agrāk radītie Igo izpildītie hiti, kuru autori ir Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, Ēriks Ķiģelis, Jānis Strazds, Jānis Lūsēns, Mārtiņš Brauns, Uldis Marhilevičs, Aivars Hermanis, Valts Pūce un arī pats Igo. Programmā iekļautās kompozīcijas - “Brīva diena”, “Vējš sola lapai debesis”, “Redzēj puisis, redzēj meita”, “Nojausma”, “Mālos pelēkos”, “Ieelpots”,  “Bet dzīvē viss ir savādāk”, “Nepiesauc, nepasauc mani vēl”, “Kā senā dziesmā”, “Laika dziesmiņa”, “Meitenei kafejnīcā”, “Pilnmēness naktī”, “Zīlīte” u.c. Katrā koncertā repertuārs un īpašo viesu sastāvs būs atšķirīgs.

Nozīmīgs koncerts notiks Dzintaru koncertzālē 10.augustā – vietā, kur pirms 36 gadiem notika 1. Vissavienības jauno izpildītāju konkurss “Jūrmala 86”, kurā galveno balvu GRAND PRIX saņēma Igo, gūstot nedalītu popularitāti. Tas pavēra ceļu uzstāties koncertos milzīgas auditorijas priekšā arī tūkstošiem kilometru ārpus Latvijas robežām, tādējādi gūstot vēl lielākus panākumus. 

Koncertos piedalīsies muzikālā grupa Jāņa Strazda vadībā.

 

 

 

 

Pēdējos 10 gadus Igo aktīvi pievērsies arī vizuālajai mākslai. Top grafikas, paša dizainēti priekšmeti un trauku sērijas. Katru gadu Igo darbi redzami izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Tuvākā gaidāmā izstāde, kurā būs redzama Igo grafika un trauki, būs skatāma Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” – šī gada aprīlī un maijā. Paralēli tam Igo attīsta mūzikas un mākslas centru “Ceplis”, kur vada ekskursijas un meistarklases.

Igo dizaina priekšmetus, mūzikas albumus, trauku eksemplārus un grāmatas būs iespēja iegādāties jubilejas koncertu vietās. Pēc koncertiem ikvienam, kurš vēlēsies būs iespēja nofotografēties un saņemt autogrāfu.