HÖGNI | Mūzika stīgām un balsij
5. aprīlis, piektdiena - 20:00, 2019

HÖGNI | Mūzika stīgām un balsij

Islandiešu mūziķis Högni Egilsons atgriežas Cēsīs ar jaunu solo programmu!

Högni ir viens no pazīstamākajiem mūsdienu islandiešu dziedātājiem un dziesmu autoriem. Viņa mūziku un uzstāšanās vienlīdz iemīļojuši gan izsmalcināti mūzikas gardēži, gan komerciālākas mūzikas cienītāji.

2017. gada izskaņā Högni laida klajā savu pirmo solo albumu Two Trains un devas Eiropas koncerttūrē, kuras ietvaros ar vienīgo koncertu Baltijā 2018. gada februārī viesojās arī Koncertzālē “Cēsis”, ciklā Ambiente skatuve.

Jaunajā programmā, kas atkal izskanēs tikai un vienīgi Cēsīs, Högni talanta un mūzikas cienītājiem būs iespēja dzirdēt viņa jaunākos skaņdarbus balsij un stīgu kvartetam, kā arī populārākās dziesmas no albuma Two Trains. Koncertā līdzās islandiešu mūziķim dzirdēsim arī lielisko Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu (Kristiāna Širante/vijole, Agnese Kanniņa-Liepiņa/II vijole, Artūrs Gailis/alts, Kārlis Klotiņš/čells). 

\"Pēc daudziem gadiem, kas pavadīti atskaņojot elektronisko mūziku, kā arī, ceļojot ar debijas albumu Two Train un savu grupu GusGus senākā pagātnē, jutu, ka jāmeklē jauni ceļi mūzikā. Stīgu kvarteta zemais tembrs un skanējums mani vienmēr ir vilinājis. Ticu, ka šī mūzikas forma ir ļoti nozīmīga mūsdienu trauksmainajā tehnoloģiju mirāžu laikmetā. Tās pirmatnējais ceļš un radītās emocijas tagad uzrunā spēcīgāk nekā jebkad,” jaunās programmas tapšanas ceļu raksturo Högni.

Bērnībā Högni Egilsons apguva vijoles spēli, bet tikai pusaudža gados pašmācības ceļā iemācījās spēlēt ģitāru un arvien vairāk ieinteresējās par dziesmu rakstīšanu. Drīz vien viņš brīvi pārvaldīja arī klavierspēli un papildināja zināšanas improvizācijā, bet balsi palīdzēja attīstīt dziedāšana vidusskolas korī. Pirms iestāšanās Islandes Mākslu akadēmijā Högni jau bija pazīstams kā talantīgs mūziķis.

Turpmākā Högni muzikālā karjera bija saistīta ar divām pasaules slavu iemantojušām apvienībām - indie rock grupu Hjaltalín un elektroniskās mūzikas apvienību GusGus. Paralēli viņš rakstījis mūziku arī filmām un televīzijai. Högni pārstāv izdevniecību Erased Tapes.


*Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

**Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.