GIDONS KRĒMERS un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
22. oktobris, sestdiena - 18:00

GIDONS KRĒMERS un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Gidons KRĒMERS, vijole

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Andris Poga

Programmā:

Sofija GUBAIDUĻINA Offertorium

Johanness BRĀMSS Ceturtā simfonija

Sofijas Gubaiduļinas ap 1980. gadu komponētais koncerts vijolei un orķestrim Offertorium tiek atklāts ar jau vairākus gadsimtus senu Johana Sebastiana Baha tēmu, kas, kā jau teju visa dižā baroka komponista daiļrade, sakņota dziļā garīgumā. Šeit tā izklāstīta 20. gadsimta komponista Antona Vēberna garā, katrai tēmas notij izskanot citā instrumentā. Dažādu laikmetu vēsma un kristietības ideju apcere klātesoša visa koncerta skaņurakstā, autorei smalki apvienojot laika gaitā mainīgos muzikālos paņēmienus. Darba centrtiece – solists – izcilais vijolnieks, kam savulaik koncerts veltīts – Gidons Krēmers. Arī šajā vakarā klausītājiem būs īpaša iespēja to dzirdēt autentiskā leģendārā mūziķa interpretācijā.

Johannesa Brāmsa pēdējā – Ceturtā – simfonija uzskatāma par vienu no izcilākajiem žanra paraugiem. Interesanti, ka arī tās finālā klausītājiem piedāvāts Baha mūzikas citāts, tādējādi šo koncertprogrammu padarot par smalku sveicienu izcilajam komponistam.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.