ČELLS PILS SALONĀ, Cēsu Jaunajā pilī
12. septembris, sestdiena - 14:00, 2015

ČELLS PILS SALONĀ, Cēsu Jaunajā pilī

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Guntas Ābeles solokoncerts.

Programmā: Johans Sebastiāns Bahs, Zoltāns Kodājs, Pēteris Vasks

Čelliste Gunta Ābele ir Latvijas Lielās Mūzikas balvas nominante 2013, nāk no mūziķu ģimenes un jau no mazotnes spēlē čellu. Gunta ir daudzu konkursu laureāte.

Pēc mācībām Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā viņa turpina mācības Bāzeles Mūzikas akadēmijā pie profesora Ivana Monigeti un Sol Gabetas. Šveicē Gunta Ābele ar izciliem panākumiem piedalās vairākos konkursos - 1.vieta Concours National de Jura, Rāna Mūzikas balvas laureāte, 1.vieta Eiropas Jauno solistu konkursā Luksemburgā, kā arī divkārtēja Hablitcela balvas stipendiāte.

Gunta piedalījusies daudzos starptautiski pazīstamos mūzikas festivālos, piemēram, Šlesvigas-Holšteinas festivālā (Hamburga), Menuhina festivālā (Gštade, Šveice), Zalcburgas mūzikas festivālā, Mūsdienu mūzikas festivālā Madridē, Viva Cello (Bāzele), Baireitas kamermūzikas un Santanderas akadēmijas festivālos.

Jaunās latviešu čellistes repertuārā ietilpst plašs mūzikas stilu loks – no baroka līdz mūsu dienām; viņas meistarību un muzikālo pilnvērtību iedvesmojusi sadarbība ar tādām mūzikas personībām kā Gidons Krēmers, Serdžio Acolīni, Pēteris Vasks, Žerārs Viss, Tomass Demenga.