ČELLS.FRANCIJAS ELPA
16. septembris, piektdiena - 19:00, 2016

ČELLS.FRANCIJAS ELPA

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Marks Kopē /čells, Francija/

Peters Lauls /klavieres, Igaunija/

Programmā: Ludvigs van Bēthovens, Johanness Brāmss, Kamils Sensāns, Klods Debisī

  Divu augstāko balvu ieguvējs18 gadu vecumā, Baha konkursā Leipcigā 1988.gadā, muzicējis kopā ar 20.gadsimta leģendām Jehudi Menuhinu un Mstislavu Rostropoviču, franču čellists Marks Kopē tiek uzskatīts par vienu no  mūslaiku vadošajiem čellistiem pasaulē. Programmā kura izvēlēta ,,Čello Cēsis”  festivālam skanēs varenās, apjomīgās  Bēthovena un Brāmsa čello sonātes un blakus tām kolorītas miniatūras čellam - Kamila SenSānsa ,,Gulbis” būs viena no šīm kamermūzikas pērlēm. Marks Kopē studējis Strazbūras un Parīzes konservatorijās un Indianas universitātē, Blūmingtonā. Čellists muzicē kopā ar vadošajiem pasaules orķestriem, uzstājas prestižākajās pasaules koncertzālēs, kā arī ir saņēmis kritiķu atzinību par vairākiem ierakstiem. Slavenais čellists ir Kolmāras kamermūzikas festivāla mākslinieciskais vadītājs.

  Franču čellista skatuves partneris būs mūzikas kritiķi apjūsmotais igauņu pianists Petrs Lauls. Pianista spēli raksturo spoža tehnika, apbrīnojama muzikalitāte un smalks pieskāriens, kas nāk Pēterburgas cēlās kultūras, kurā Petrs Lauls absolvējis konservatoriju un aspirantūru.

Pianists ir vairāku starptautisko konkursu laureāts. Solo koncertos Petrs Lauls sajūsmina publiku ar Haidna, Šopēna, Skrjabina, Šūberta, Brāmsa, Baha, Šostakoviča un citu ģeniālu komponistu mūzikas neaizmirstamām interpretācijām.

*Koncerts nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Koncerta laikā darbosies VENDEN bērnu istaba.