ČELLO JAZZ. LARSS DANIELSONS, MARGARITA BALANAS UN LATVIJAS RADIO BIGBENDS
26. septembris, svētdiena - 16:00, 2021

ČELLO JAZZ. LARSS DANIELSONS, MARGARITA BALANAS UN LATVIJAS RADIO BIGBENDS

Organizē: Mūzikas prāmis

 

Larss Danielsons, čells, kontrabass / Zviedrija

Margarita Balanas, čells

Latvijas Radio bigbends

Koncerts 2 daļās ar starpbrīdi.

Festivāla noslēguma koncerts svētdienas pēcpusdienā klausītājiem atkal atklās jaunas čella mūzikas šķautnes džeziskās notīs– skanēs mūzika čellam ar pūtēju ansambli un čellam ar bigbendu.

Koncerta pirmajā daļā čellistes Margaritas Balanas iterpretācijā dzirdēsim ekscentriskā austriešu pianista Frīdriha Guldas 1980. gadā sarakstīto koncertu čellam un pūtēju orķestrim, kurā saklausāmas gan parafrāzes no Vīnes klasiķu daiļrades, gan flamenko, gan rokmūzikas. Gulda savas dzīves laikā prata pārsteigt gan ar savu personību, gan radīto mūziku; uz saviem solokoncertiem viņš mēdza ierasties tādā pat apģērbā kā paša rīkotājās reiva pārtijās.

Koncerta otrajā daļā Čello Cēsis klausītāji iepazīs vienu no pasaulē pieprasītākajiem zviedru čellistiem un kontrabasistiem Larsu Danielsonu, kura stilu raksturo gan klasiska, gan aizraušanās ar džezu. Savā repertuārā Danielsons vienmēr iekļauj skaņdarbus čellam, kas ir viņa klasiskās izglītības pamats, gan darbus kontrabasam, kas viņa izpildījumā skan daudz melodiskāk, liriskāk kā citiem atzītiem basistiem. Cēsīs Larss Danielsons uzstāsies kopā ar Latvijas radio bigbendu.

 

 

 

Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.