ČELLO CĒSIS| Māsas BALANAS. GLĀSS un PROKOFJEVS
14. septembris, sestdiena - 19:00, 2019

ČELLO CĒSIS| Māsas BALANAS. GLĀSS un PROKOFJEVS

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Margarita Balanas, čells

Kristīne Balanas, vijole

Dandžulo Išizaka, čells/Vācija

Lietuvas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Roberts Šerveniks

Čello Cēsis kulminācijā, Galā koncertā, dzirdēsim divas talantīgas latviešu mūziķes, kas šobrīd mirdz uz lielākajām pasaules skatuvēm gan kā solistes, gan spēlējot duetā – čellisti Margaritu Balanas un vijolnieci Kristīni Balanas. Kopā ar Lietuvas Nacionālo Simfonisko orķestri viņu izpildījumā skanēs amerikāņu komponista Filipa Glāsa Dubultkoncerts vijolei un čellam.

2010. gadā Nīderlandes Dejas teātris Glāsam pasūtīja mūziku baletam “Gulbja dziesma”. Tā vietā, lai sarakstītu klasikas formas darbu dejas izrādei, Filips Glāss radīja dubultkoncertu, kurā divi solisti (čells un vijole) ir kā vadošo dejotāju avatāri. Čello Cēsis Glāsa meistardarbu atskaņos abas lieliskās māsas Balanas.

Galā koncerta otrajā daļā dzirdēsim festivāla īpašo viesi - japāņu izcelsmes Vācijā dzīvojošo čellistu Dandžulo Išizaka, kurš ierindojas starp izcilākajiem savas paaudzes čellistiem pasaulē. Viņš “ir spilgta mūzikas personība ar fenomenālu čella tehnikas potenciālu” (Süddeutsche Zeitung), Dandžulo “čella spēle ir kā dziedājums (...), katra melodiskā vibrācija izsaka emocijas – dziļi muzikālas un cilvēcīgas” (Süddeutsche Zeitung). Išizakas sniegumā skanēs Sergeja Prokofjeva Sinfonia Concertante – skaņdarbs, kas ticis veltīts vienam no leģendārākajiem čellistiem mūzikas vēsturē, Mstislavam Rostropovičam.

 

 

 

 Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.

Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.