Čello Cēsis I SIMFONISKĀ POĒMA DONS KIHOTS
19. septembris, sestdiena - 19:00, 2020

Čello Cēsis I SIMFONISKĀ POĒMA DONS KIHOTS

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Maksimilians Hornungs (Maximilian Hornung), čells, Vācija

Kristīne Blaumane, čells

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Andris Poga

Festivāla Gala koncertā dzirdēsim romantisma laikmeta milža - Riharda Štrausa tēlaino un orķestrāli iespaidīgo simfonisko poēmu “Dons Kihots”, ko kopā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri diriģenta Andra Pogas vadībā izpildīs vācu jaunās paaudzes čellists Maksimilans Hornungs.

Žanriskais apzīmējums šim Strausa skaņdarbam ir “fantastiskas variācijas par bruņnieciskas iedabas tēmu”. Titulvaronis, protams, ņemts no Migela de Servantesa slavenā romāna, un savā skaņdarbā Rihards Štrauss ir neslēpti programmatisks, respektīvi, mūzika skaidri zīmē ainas no Servantesa romāna, un savā ziņā šī ir simfoniska animācijas filma. Simfoniskajā poēmā donu Kihotu iemiesos Hornunga čells.

Jaunais vācu čellists Maksimilans Hornungs strauji iekarojis starptautisko mūzikas skatuvi. Viņam raksturīga pārsteidzoša muzikalitāte, instinktīva stilistiskā noteiktība un muzikālais briedums. Mūziķi kā solomākslinieku aicina uzstāties tādi atzīti orķestri kā Londonas Filharmoniskais orķestirs, Pitsburgas Simfoniskais orķestris, Francijas Nacionālais orķestris, Čehijas Filharmoniskais orķestris, Vīnes Simfoniskais orķestris, Zviedrijas Radio simfoniskais orķestris, Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un citi. Čellists kāpis uz Eiropas prestižāko koncertzāļu skatuvēm un spēlējis tradīcijām bagātajos Lucernas, Verbjē un Zalcburgas festivālos.

Savukārt bagātīgā un plašā čella skanējuma palete atklāsies itāļu komponista Otorīno Respigi Adagio, ko  dzirdēsim Kristīnes Blaumanes - izcilās latviešu čellistes interpretācijā.

Blaumane spēlējusi solo ar Latvijas orķestriem, Britten Sinfonia, London Soloists Chamber Orchestra, Londonas filharmonisko orķestri, Amsterdam Sinfonietta, Kremerata Baltica u. c. Kameransambļos sadarbojusies ar Īzaku Sternu, Gidonu Krēmeru, Jojo Ma, Juriju Bašmetu, Nikolaju Znaideru, Oļegu Maizenbergu u. c. Stīgu trio ASCH muzicējusi kopā ar vijolnieku Romānu Mincu un altistu Maksimu Risanovu, kā arī Trio Palladio kopā ar vijolnieci Evu Binderi un pianistu Reini Zariņu.

1999. gadā Kristīne kļuva par Amsterdam Sinfonietta čellu grupas koncertmeistari un strādāja šajā orķestrī līdz 2010. gadam. Kopš 2007. gada Kristīne ir Londonas Filharmoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistare. Mūziķe divreiz saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu (2005 un 2007).

Programmā: Ludvigs van Bēthovens Trešā uvertīra “Leonora”, Otorīno Respīgi \"Adadžo ar variācijām\" čellam un orķestrim, Rihards Štrauss Simfoniskā poēma “Dons Kihots”

 

 

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.