Čello Cēsis. DIVI ČELLKONCERTI DIVIEM SOLISTIEM
23. septembris, sestdiena - 18:00, 2023

Čello Cēsis. DIVI ČELLKONCERTI DIVIEM SOLISTIEM

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Džemins HANS I Jaemin HAN, čells / Dienvidkoreja

Santjago KANJONS-VALENSIJA I Santiago CAÑÓN-VALENCIA, čells / Kolumbija

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Andris Poga

 

PROGRAMMĀ

Dmitrijs Šostakovičs, Pirmais čellkoncerts, op. 103

Kamils Sensānss, Pirmais čellokoncerts, op. 33

Karls Nilsens, Otrā simfonija, op. 16

Festivāla “Čello Cēsis” lielkoncerta programmā skanēs divi vērienīgi un nozīmīgi čellkoncerti divu jaunu, daudzsološu, starptautisku atzinību guvušu čellistu un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sniegumā. Pie diriģenta pults – Andris Poga.

Dmitrija Šostakoviča Pirmais čellkoncerts ir viens no populārākajiem 20. gadsimta šī žanra paraugiem. Šedevrs tapis 50. gadu sākumā komponētā Sergeja Prokofjeva Koncertsimfonijas iespaidā – to atzinis pats Šostakovičs, sakot, ka vēlējies izmēģināt spēkus līdz tam neapgūtā žanrā. Koncerts  veltīts izcilajam čellistam Mstislavam Rostropovičam.

Cēsīs šo koncertu dzirdēsim vēl pavisam jaunā, bet neticami talantīgā un spožā Džemina Hana interpretācijā. Dienvidkorejā dzimušais čellists ir vairāku starptautiski nozīmīgu čella konkursu uzvarētājs un jau sniedzis plašu koncertturneju dzimtajā Korejā, kā solists uzstājies kopā lieliskiem orķestriem Eiropā un sadarbojies arī ar latviešu diriģentu Aināru Rubiķi.

Otrs opuss Čello Cēsis lielkoncerta programmā būs franču romantiskās mūzikas pārstāvja Kamila Sensānsa Pirmais čellkoncerts. Tā nepārprotamais melodiskais šarms, svaigums un vitalitāte ir ietērpta izsmalcinātā formas skaidrībā, kas izskaidro šī koncerta lielo popularitāti jau no tā pirmatskaņošanas brīža. Nozīmīgā orķestra loma darbam piešķir teju simfonisku raksturu.

Sensānsa čellkoncerts skanēs Bogotā dzimušā un par vienu savas paaudzes daudzsološākajiem čellistiem dēvētā Santjago Kanjona-Valensijas interpretācijā . Viņš ir daudzu prestižu čella konkursu laureāts un jau spēlējis kopā ar izciliem orķestriem un lieliskiem diriģentiem, tai skaitā ar Andri Pogu.

Programmas izskaņā – dāņu komponista Karla Nilsena Otrā simfonija, kas tapusi laikā no 1901. līdz 1902. gadam, un ir veltīta viņa mūža draugam Busoni. Šī darba apakšvirsraksts ir De fire Temperamenter, kas tulkojumā nozīmē Četri temperamenti un ir saistīts ar psiholoģijas teoriju par četriem personības pamattipiem. Un katrs no šiem tipiem jeb temperamentiem spilgti tiek izteikts muzikālajā valodā.

Koncerts 2 daļās ar starpbrīdi.

Festivālu "Čello Cēsis" atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.