Cēsu teātra izrāde LĀKTURU DEDZINĀTĀJI
29. janvāris, sestdiena - 18:00

Cēsu teātra izrāde LĀKTURU DEDZINĀTĀJI

Organizē: Cēsu Kultūras & tūrisma centrs

Cēsu teātris aicina skatītājus uz pirmizrādi intriģējošam jauniestudējumam “Lākturu dedzinātāji” jeb cēsnieku stāsti. Uz patiesiem dzīves stāstiem balstītā izrāde ir sirsnīga satikšanās ar zināmām un nesatiktām personībām, palīdzot laikmeta sajūtas iegūt arī dziesmās, senās fotogrāfijās un vizuālās liecībās.

Matiasa Jansona skulptūras "Gadsimtiem ejot" (tautā saukta arī par Laika veci) iedvesmoti, Cēsu teātra aktieri pētījuši un izzinājuši trīspadsmit, dažādos laikos un sociālās sistēmās dzīvojošu cēsnieku - personību dzīves stāstus, kuru esamība iedvesmo un liek novērtēt dzīvi. Šie stāsti liek uzdot jautājumus par cilvēka eksistences jēgu, brīvību, gribas brīvību, dzīvību, nāvi, eksistences absurdu un mīlestību. Izrādes pamatā nav dramaturģisks materiāls, bet pašu radīti stāsti, kas balstīti pētījumos un dokumentālos stāstos.

LĀKTURU DEDZINĀTĀJS - Jānis Gabrāns - apturēs laiku un uz mirkli izgaismos epizodes no tādu cēsnieku dzīvēm kā Gustavs Grīns, rotas komandieris; Maija Baltiņa, tēlniece; Melānija Vanaga, izsūtītā, rakstniece; Agra Daģe, dzejniece; Māra Suta, padomju laika veikala ZIEDI vadītāja; Maija Ozoliņa, mūzikas skolotāja; Astrīda Kamša, kultūras un sabiedriskā darbiniece, biedrības Harmonija vadītāja; Aina Karele, literāte, Cēsu Neredzīgo bibliotēkas bibliotekāre; Rudīte Pore, vecmāte, Rasma Bērziņa, izvadītāja; Dace Brakša, Arodu skolas un tagadējā Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikuma pasniedzēja; Kārlis Dambis, ceļotājs un Kristīne Garklāva,  TV3 diktore, moderatore.

Cēsnieku personību tēlos iejutīsies Cēsu teātra aktieri Guntars Norbuts, Vēsma Lukstiņa, Jana Kļaviņa, Iveta Daiga, Dace Lezdiņa, Madara Ozoliņa, Lauma Daugiša, Inese Majore, Inese Romka, Iveta Gabrāne, Inuta Briede, Ilze Jansone, bet uz skatuves dziesmās un notikumos piedalās viss Cēsu teātra kolektīvs.

Izrādei muzikālo noskaņu veido teātra muzikālais vadītājs Juris Krūze ar R.Paula, M.Brauna, M.Kubliska, I.Kalniņa, A.Lapšāna, G.Freidenfelda un savām dziesmām.

Režisore - Edīte Siļķēna.

Izrādes gaismu un scenogrāfiski-virtuālo vidi veido Uģis Sirmais, sadarbībā ar Mārtiņu Kreili.

 

 

Izrāde notiks, ievērojot valstī spēkā esošos noteikumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai. Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā, personu apliecinošs dokuments un biļete. Bērniem līdz 12 gadu vecumam sertifikāts nav nepieciešams, ja bērns ir pieaugušā pavadībā, kam ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Bērniem līdz 12 gadu vecumam Covid-19 tests nav jāveic, savukārt, bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.