Čello Cēsis. ČELLS UN BALSS_CLAUS & CLAUSEN
22. septembris, piektdiena - 19:00, 2023

Čello Cēsis. ČELLS UN BALSS_CLAUS & CLAUSEN

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Gaspars Klauss I Gaspar Claus, čells, Francija

Kaspers Klausens I Casper Clausen, balss, Dānija

Festivāla orģinālākais koncerts gaidāms piektdienas vakarā, kad izskanēs franču čellista Gaspara Klausa un dziedātāja, dāņu indie popa apvienības Efterklang solista Kaspera Klausena rezidences laikā koncertzālē tapusī programma.

Gaspara Klausa un Kaspera Klausena sadarbībā ir kaut kas liktenīgs. Gaspars dzimis Francijā, karstā 1983. gada vasaras dienā un kļuvis pazīstams ar savu muzikālo zinātkāri un atvērtību eksperimentiem, ko izspēlē uz sava čella, bet Kaspers dzimis Dānijā, aukstā 1982. gada ziemas naktī un galvenokārt nodarbojas ar mūziku apvienības Efterklang sastāvā.

Pirmais iemesls, kas mudināja abus mūziķus sadarboties, protams, ir viņu vārdi, kas līdzinās viens otram tiktāl, ka prātam dabiski rodas kārdinājums viņus sajaukt. Abu kopīgais draugs, režisors Vincents Mūns bija tas, kurš abus iedrošināja uzsākt kādu kopprojektu.

Likteņa kopā savesti, Klauss un Klausens 2015. gada februārī devās uz Portugāli, lai ierakstītu albumu Claus & Clausen. Rezultāts bija ārkārtīgi noslēpumains muzikāls vēstījums, atrauts no mūsu laika un ārpus jebkura konkrēta mūzikas žanra.

Abi mūziķi atkal ir satikušies – šoreiz festivālā Čello Cēsis. Uzsākuši muzikālos meklējumus un kopradi Latvijā , festivāla atklāšanā Gaspars un Kaspers klausītājiem dāvās iespēju piedzīvot pavisam unikālasprogrammas pirmatskaņojumu!

 

Čello Cēsis. ČELLS UN BALSS_CLAUS & CLAUSEN

Festivālu "Čello Cēsis" atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.