Čello Cēsis. Multimediāls dejas iestudējums PIKASO UN ĒRIKS SATĪ
24. septembris, svētdiena - 14:00, 2023

Čello Cēsis. Multimediāls dejas iestudējums PIKASO UN ĒRIKS SATĪ

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Guna Šnē, čells

Tricia Dawn Williams, klavieres

Ernests Mediņš, sitaminstrumenti

Dejotāji: Diāna Portelli un Dorians Mallia, Moveo Dance Company

Ik gadu kāds no Starptautiskā festivāla “Čello Cēsis” programmas koncertiem dāvā neparastas mākslu vai mūzikas žanru sinerģijas, jaunu izteiksmes līdzekļu un formu meklējumus. Arī šī reize nav izņēmums un gaidāmais multimediālais dejas notikums būs krāsu, formu, efektu un mūzikas piedzīvojums jebkura vecuma skatītājiem un klausītājiem.

Koncerts būs muzikāls ceļojums franču komponista Ērika Satī nozīmīgāko klaviermūzikas kompozīciju pasaulē. To vainagos baleta “Parāde” iestudējums, kas pirmizrādi piedzīvoja 1917. gadā Parīzes Šatlē teātrī, Sergeja Djagiļeva Krievu baleta (Ballets Russes) izpildījumā. Horeogrāfija pēc Žana Kokto viencēliena libreta tika veidota, izmantojot Ērika Satī mūziku, kostīmu un scenogrāfijas autors bija Pablo Pikaso. Projekts Eiropā ceļo ar nosaukumu "Parade & Velvet Gentleman".

Arī uzvedumā Cēsīs uz skatuves tiks uzburta krāsu un formu pasaule, kas tapusi balstoties uz Pablo Pikaso oriģinālajām skicēm. Dejotāju tērpi ir Pikaso kubisma manierē radīto brīnišķīgo kostīmu rekonstrukcijas. Tie veidoti, respektējot oriģinālo mākslinieka estētiku, ieviešot tikai nelielus pielāgojumus, kas tos papildina ar laikmetīgu pieskaņu.

Iestudējumā baleta klasiku papildina jaunas mediju tehnikas, tai skaitā – stopkadra animācija, videomāksla, projekciju deja un laikmetīgā deja. Baleta librets vēsta par kādas cirka trupas artistu neveiksmīgo mēģinājumu piesaistīt skatītāju uzmanību savai izrādei, kurā darbojas Ķīniešu iluzionists, Amerikāņu meitene, Zirgs un divi Akrobāti.

Lai izceltu čella skanējumu, Rubens Zahra festivālam Cēsīs komponista Satī klavierdarbus aranžējis īpašam instrumentu sastāvam -  čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem.

Ērika Satī 19. un 20. gadsimta mijā radītos skaņdarbus mūsdienās bieži vien uzskata par impresionisma, neoklasicisma, dadaisma, sirreālisma, konceptuālās mākslas, minimālisma un ambientās mūzikas priekšvēstnešiem. Jau kā pazīstamam un atzītam pianistam Pirmais pasaules karš zināmā mērā ierobežoja Satī koncertēšanas iespējas, bet tas dāvāja arī jaunas iespējas, kad Žans Kokto viņam pasūtināja mūziku baletam “Parāde”. Tas stingri nostiprināja Satie vārdu publikas priekšā, un pēc tam viņa karjera koncentrējās uz teātri.

Uzvedums vienā daļā.

Pasākums piemērots gan pieaugušajiem, gan bērniem.

 

Mākslinieciskais vadītājs – Rubens Zahra

Horeogrāfija un dejotāji – Diāna Portelli un Dorians Mallia, Moveo Dance Company

Projekciju dejas kadri – MAKA Visuals, stopkadra animācija – Krists Šikluna

Maskas un lelles – Čārlzs Bedzina, kostīmi – Ritjēna Zamita

Papīra animācija – Trevors Zahra, tehniskā režija – Kristofers Gats

Čello Cēsis. Multimediāls dejas iestudējums PIKASO UN ĒRIKS SATĪ

Festivālu "Čello Cēsis" atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.