ČELLO RITMICO. MŪZIKA AR ENERĢIJU
17. septembris, sestdiena - 13:00, 2022

ČELLO RITMICO. MŪZIKA AR ENERĢIJU

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Gļebs Pišņaks I Pyšniak, čells / Lietuva

Guntars Freibergs, sitaminstrumenti

Pāvels Ginters I Giunter, sitaminstrumenti / Lietuva

Spožākais jaunās paaudzes lietuviešu čellists Gļebs Pišņaks, viens no vadošajiem latviešu perkusionistiem Guntars Freibergs un Lietuvas sitaminstrumentu spēles leģenda Pāvels Ginters festivāla “Čello Cēsis” klausītājiem dāvās ekspresīvu un daudzšķautņainu Baltijas komponistu koncertprogrammu, kuras centrā  ir čella un sitaminstrumentu saspēle.

Koncerta ievads iecerēts ekspresīvi dinamisks, kur lietuviešu komponista Anatolijus Šenderovas 1992. gadā rakstītajai Sonātei Čellam un sitaminstrumentiem sekos ritmiski azartiskais izraēļu komponista Avner Dorman darbs perkusiju duetam Gyro, liekot ieskanēties austrumu tautas mūzikas ritmiem un avangardam. Programmas vidusdaļa aizritēs emocionāli intīmākā gaisotnē - ar leģendārā igauņu skaņu meistara Arvo Pērta darbs Fratres pārlikumā čellam solo un diviem sitaminstrumentālistiem. Turpinājumā vēl viens Anatolijus Šenderovas darbs, orientālās mūzikas intonācijām bagātais Two songs of Sulamith. Bet koncerta kulminācijā - dinamisks un enerģisks  pašmāju komponista Platona Buravicka jaundarba ,,Laika konspersija – diviem sitējiem un čellam” pasaules pirmatskaņojums, bet fināla noskaņai atstāts Pērta Spiegel im spiegel.

Starptautiskā festivāla “Čello Cēsis” uzticamajiem apmeklētājiem neparastā instrumentācija – čells un perkusijas, nav sveša. 2018. gada programmā viens no talantīgākajiem latviešu čellistiem Ēriks Kiršfelds un sitaminstrumentālistu ansamblis Perpetuum Ritmico atskaņoja ķīniešu komponista un diriģenta Tan Duņa slaveno Elēģiju “Sniegs jūnijā” čellam un perkusiju ansamblim.

 

 

 

 

 

 

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.