ANDREJS OSOKINS UN IGAUNIJAS NACIONĀLAIS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS (pārcelts no 14. marta)
27. augusts, ceturtdiena - 17:00, 2020

ANDREJS OSOKINS UN IGAUNIJAS NACIONĀLAIS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS (pārcelts no 14. marta)

Biļešu īpašniekiem - līdz 20. augustam iepriekš iegādātās biļetes jāapmaina pret jaunām, jo, ņemot vērā aktuālos pulcēšanās noteikums, 1 koncerta vietā notiks 2, un jums jāizvēlas, kurš pasākuma laiks ir piemērotāks. Papildus - no 1. augusta stājas spēkā noteikumi par katras biļetes personalizāciju, kas jāveic pircējam. Zemāk lasāma sīkāka informācija.

Ar koncerta apmeklētājiem, kuri biļetes iegādājušies Biļešu Paradīzes tīklā internetā, individuāli sazināsies Koncertzāles “Cēsis” pārstāvis, lai vienotos par ērtāko pārceltā koncerta laiku. Kad pircējs būs apstiprinājis savu izvēli, uz e-pastu tiks nosūtīta jauna biļete ar jauno koncerta norises datumu un laiku.

Apmeklētāji, kuri biļetes iegādājušies kādā no Biļešu Paradīzes kasēm, jāsazinās ar Koncertzāles “Cēsis” administrāciju, zvanot pa tālruni 64119921 vai rakstot uz info@cesukoncertzāle.lv. Vienojoties par ērtāko pārceltā koncerta apmeklējuma laiku, Biļešu Paradīzes tirdzniecības sistēmā tiks veikta jauna rezervācija un klients vecās biļetes ar pasākuma marta datumu varēs apmainīt pret jaunām Koncertzāles \"Cēsis\" kasē.

Biļešu īpašniekiem, kuriem koncerta pārceltais datums – 27. augusts, nav piemērots un pasākumu nav iespēja apmeklēt, nauda par iegādātajām biļetēm tiks atgriezta. Ja biļetes iegādātas internetā, aicinām sazināties ar Koncertzāles “Cēsis” administrāciju, zvanot pa tālruni 64119921 vai rakstot uz info@cesukoncertzāle.lv. Tālāk formācija tiks nodota Biļešu Paradīzei un nauda par biļetēm tiks pārskaitīta uz īpašnieka bankas kontu. Ja biļetes iegādātas kādā no kasēm, tad tās uzrādot var apmainīt pret naudu – arī jebkurā no Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietām Latvijā.

❗️Papildus - lūgums personalizēt PIRMS 1. augusta iegādātās biļetes Biļešu Paradīzes mājaslapā! Veicot iegādi vai apmaiņu pēc 1. augusta, tas notiks jau automātiski.

Ministru kabinets ir lēmis, ka no š.g. 1. augusta pasākumos, kuros apmeklētājiem ir nodrošinātas fiksētas sēdvietas, īstenojot 1 m distancēšanās iespējas, ir jāievāc kontaktinformācija par katru (!) apmeklētāju, šādā veidā personalizējot visas pārdotās sēdvietas.
Biļešu Paradīze, kas nodrošina Koncertzāles “Cēsis” rīkoto pasākumu biļešu tirdzniecību, ir izveidojuši ērtu un ātru biļešu personalizācijas sistēmu, kas ikvienam apmeklētājam nozīmīgi atvieglo MK noteikumi izpildi.

Biļešu personalizācijas procesa norise Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās ir sekojoša:

• Pērkot biļetes Biļešu Paradīzes interneta veikalā, pircējam obligāti jānorāda personas datus katras biļetes lietotājam. Neaizpildot obligātos laukus, iegādāties biļetes nebūs iespējams.
• Pērkot biļetes Biļešu Paradīzes kasēs, par biļešu lietotāju personas datu ievadi parūpēsies kasieris.
• Dati, kas biļetes pircējam obligāti jānorāda, ir vārds, uzvārds, tālrunis, kā arī, pēc brīvprātīgas izvēles, e-pasts.
• Klientam jebkurā brīdī būs iespēja mainīt biļetes lietotāja datus Biļešu Paradīzes mājaslapā vai zvanot 90002000, neatkarīgi no tā, vai biļete pirkta interneta veikalā vai kasē.

Ierodoties uz pasākumu – koncertu vai teātra izrādi, atbilstoši Kultūras ministrijas norādēm, pārbaudīsim katra apmeklētāja personu apliecinošo dokumentu un pārliecināsimies, ka dati sakrīt ar biļetē norādīto.

_______________

Atzīmējot Ludviga van Bēthovena 250. jubileju, koncerta pirmajā daļā koncertzāles šī gada rezidējošā mākslinieka - Andreja Osokina, interpretācijā skanēs Vīnes dižgara Ludviga van Bēthovena majestātiskais un vienlaikus liriski daiļais Piektais (“Imperatora”) klavierkoncerts, ko komponists radījis savos radošā brieduma gados, tā dēvētajā Heroisma periodā. Tas ir veltīts komponista patronam un audzēknim, Austrijas erchercogam un Olmices arhibīskapam Rūdolfam. Klavierkoncerta pirmatskaņojums norisinājās Prinča Jozefa Lobkovica pilī Vīnē 1811. gada 13. janvārī, pie klavierēm stājoties pašam mākslas mīlošajam arhibīskapam. Klavierkoncerta pirmais publiskais atskaņojums jau plašākas publikas ovācijas saņēma tā paša gada novembrī slavenajā Leipcigas Gewandhaus koncertzālē. “Imperatora” nosaukumu klavierkoncertam piedēvējis ievērojamais angļu pianists Johans Baptists Krāmers, kurš ir arī partitūras pirmpublicētājs Lielbritānijā.

Savukārt koncerta otro daļā Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra sniegumā dzirdēsim Nikolaja Rimska-Korsakova krāšņo un ilustratīvo simfonisko svītu “Šeherezade”, kas klausītājiem atklās Austrumzemju brīnumus, kurai iedvesmu komponists smēlies no arābu teiksmu cikla “1001 nakts pasakas”. Zināms, ka šim simfoniskajam darbam Rimskis-Korsakovs virknējis nevis veselas pasakas, bet savstarpēji nesaistītas epizodes, un pieņemts uzskatīt, ka sākuma tēma zīmē sultānu, savukārt populārais vijoles solo ir Šeherezades portrets. Otrā daļa piedāvā austrumu brīnumu tēlojumu un kaujas skatu. Trešajā daļā iztēlojamies mīlas ainas, savukārt ceturtajā daļā visai mežonīgu svētku svinēšanu pārtrauc vētra, kuras kulminācijā kuģis sašķīst pret klinti. Viļņi norimst, Šeherezades balss izdziest, sultāns iemieg.

Šis būs Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra – viena no senākajiem un prestižākajiem kaimiņvalsts orķestriem, pirmā viesošanās Koncertzālē “Cēsis”, un koncerts būs lielisks piemērs Baltijas valstu mūziķu radošajai kopsadarbībai.

Andrejs Osokins, klavieres

Igaunijas Nacionālais simfoniskais orķestris (ERSO)

Diriģents Kaspars Mands

Programmā: R. Kangro Arcus, L. van Bēthovens Piektais klavierkoncerts un N. Rimskis-Korsakovs Šeherezade

*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Darbosies Bērnu istaba.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.