AMBIENTE SKATUVE_JOEP BEVING
4. jūnijs, sestdiena - 20:00

AMBIENTE SKATUVE_JOEP BEVING

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Runā, ka, lai gūtu panākumus mūzikā, ir vajadzīgas trīs lietas – talants, īstais laiks un veiksme. Papildus tam – vēl kas īpašs, lai taptu pamanīts. Mūzikas platformās klausītākajam pianistam un komponistam Jūpam Bēvingam ir tas viss un vēl vairāk. Savu muzikālo karjeru uzsācis salīdzinoši nesen, šobrīd viņš jau tiek minēts līdzās tādiem vārdiem kā Ļubomirs Meļņiks, Makss Rihters un Nils Frāms.

Gandrīz divus metrus garais nīderlandiešu pianists ar saviem mežonīgajiem matiem un plīvojošo bārdu atgādina draudzīgu milzi no bērnu pasaku grāmatas. Taču viņa spēle – nepiespiesta, melanholiska – izceļ viņa maigo dabu, bet smalkās melodijas nomierina dvēseli.

Bēvinga daiļrade ir pretlīdzeklis drudžainajai nenoteiktības un baiļu pilnajai pasaulei — mūzika laipnākai un gaišākai nākotnei. Pats mūziķis to sauc par "vienkāršu mūziku sarežģītām emocijām".

Lai arī ar klavierspēli Bēvings bija aizrāvies jau bērnībā, dzīves ceļi viņu aizveda pie ekonomikas studijām un darba reklāmas jomā. 38 gadu vecumā Jūps tomēr apjauta savu patieso aicinājumu un atgriezās mūzikā.

Vienatnē paša ierakstītais pirmais soloalbums Solipsism nāca klajā 2015. gadā, izvēršoties par patiesu sensāciju ar desmitiem miljonu klausījumiem mūzikas vietnēs un tam sekojošiem izpārdotiem koncertiem. Tam sekoja sadarbības uzaicinājums ar prestižo izdevniecību Deutsche Grammophon, kuras paspārnē iznāca divi nākamie triloģijas albumi Prehension un Henosis.

2022.gada 8. aprīlī klajā nācis Jūpa Bēvinga ceturtais studijas albums Hermetism. Antīkās filosofijas iedvesmots, viņa jaunākais projekts ir universālu ideju meklējumos. Rakstīts pandēmijas tumšajās dienās, baiļu un polarizācijas laikmetā, Bēvinga ieraksts piedāvā skaudras melanholijas ar cerību sajaukumu. “Es ceru, ka manai mūzikai būs mierinoša un klausītājus saliedējoša ietekme,” atklāj pats mākslinieks.

Koncerts Cēsīs notiek jaunā albuma Eiropas koncerttūres ietvaros.

AMBIENTE SKATUVE_JOEP BEVING

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.