AINS ANGERS. ANDREJS OSOKINS. ŠŪBERTS
17. marts, svētdiena - 18:00

AINS ANGERS. ANDREJS OSOKINS. ŠŪBERTS

Organizē: Koncertzāle Cēsis

Ains ANGERS /Ain Anger, bass (Igaunija)

Mihkels POLLS / Mihkel Poll, klavieres (Igaunija)

Andrejs OSOKINS, klavieres

Kremerata Lettonica stīgu kvartets

Programmā:

Francis Šūberts, dziesmu cikls “Ziemas ceļš”

Francis Šūberts, Klavieru kvintets Lamažorā (“Forele”)

Koncerts, kurā uzmirdzēs divas Franča Šūberta - izcila austriešu komponista, spilgta jaunā romantisma pārstāvja un izteikta melodiķa, daiļrades pērles.

Pasaulslavenā igauņu basa, viena no pieprasītākajiem Vāgnera repertuāra solistiem Aina Angera, un pianista Mihkela Polla interpretācijā dzirdēsim Franča Šūberta divdesmit četru dziesmu ciklu “Ziemas ceļš” (Die Winterreise), kas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no dziedātāju, pianistu un skatītāju iecienītākajiem skaņdarbiem.

Francis Šūberts ciklu veidoja divās daļās, katrā no tām iekļaujot divpadsmit dziesmas ar sava laikabiedra Vilhelma Millera dzeju. Viņš bija pirmais komponists, kurš solo dziesmas uzskatīja par žanru, kas līdzvērtīgs citiem; pateicoties Šūbertam, tās sāka skanēt arī no koncertu skatuvēm.

Šūberts uzskatīja, ka vārda skanējumam ir būtiska nozīme, tāpēc attiecības starp mūziku un tekstu viņa darbos ir tik organiskas. Tomēr svarīgākais izteiksmes līdzeklis ir melodija, kura par spīti vienkāršībai ir ārkārtīgi izteiksmīga.

Programmā līdzās – Šūberta klavieru kvintets “Forele”. Komponists darbu sarakstījis 1819. gada vasarā pēc čellista-amatiera Silvestra Paumgartnera lūguma, taču pirmo reizi tas publicēts gadu pēc komponista nāves – 1829. gadā. Paumgartners ne vien pasūtināja skaņdarbu, bet arī piedāvāja komponistam iekļaut tajā variācijas par viņa paša populārās dziesmas “Forele” tēmu; dziesmu varam atpazīt skaņdarba ceturtajā daļā. Arī izpildītāju sastāvs šajā ansamblī ir neparasts – proti, kopā ar klavierēm te spēlē nevis klasiskais stīgu kvartets (divas vijoles, alts un čells), bet gan vijole, alts, čells un kontrabass.

Cēsīs šis klavierkvintets skanēs izcilā latviešu pianista Andreja Osokina un ansambļa Kremerata Lettonica kvarteta lasījumā. Stīgu kvarteta sastāvā - Madara Pētersone (vijole), Jevgēnija Frolova (alts), Iurii Gavryliuk (bass) un Magdalēna Ceple (čells).

Koncertā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.