Lielā zāle

Pieteikšanās: info@cesukoncertzale.lv
Platība: 500 m2
Sēdvietas: 805
Uzzināt vairāk: info@cesukoncertzale.lv

Lielā zāle var lepoties ar unikālu, tikai šai koncertzālei raksturīgu balkonu, kas ieskauj visu zāli un skatuvi, veidojot amfiteātri. Dekoratīvie gaišā koka vairogi piešķir zālei īpašu raksturu un noskaņu.

Skatītāju zāle un skatuve aprīkota ar multifunkcionālām koncertzāles tehnoloģiskajām iekārtām dažāda veida pasākumiem – koncertiem, teātra izrādēm, operas, baleta un laikmetīgās dejas uzvedumiem, kā arī konferencēm un saviesīgiem pasākumiem. Tajā ērti jutīsies 800 skatītāji, bet krēslu rindu skaits ir viegli maināms un pielāgojams atbilstoši ikvienam pasākumam un apmeklētāju skaitam.

Skatītāju zāle ir ātri pārveidojama un universāli izmantojama – daļa sēdvietu rindu ir izvietotas uz dažādos augstumos transformējamas mobilas platformas. Platformas iekārta nodrošina ātru un ērtu zāles pārkārtošanu, izveidojot līdzenu zāles parteru vien 30 minūtēs. Šāds iekārtojums būs lieliski piemērots banketiem un ballēm.

Priekšējā zāles daļā pirms skatuves paaugstinājuma ierīkota liela paceļama platforma, kuru var izmantot gan kā orķestra bedri, gan kā skatuves paplašinājumu.

Lielajā zālē ir dabīgā akustika un skaņas reverberācija tajā sasniedz divas sekundes, bet pasākumiem, kuros tiek izmantotas skaņu pastiprinošas iekārtas, tā var tikt samazināta līdz 1,5 sekundēm. Reverberācijas laiks tiek mainīts ar akustiskajiem aizkariem un pārvietojamiem akustiskajiem paneļiem, ko izmanto skaņas kvalitātes uzlabošanai.

Cēsu zāles rekonstrukcijas galvenie akustiskie mērķi bija sasniegt koncertzālēm optimālo divu sekunžu reverberācijas jeb skanīguma laiku, nezaudējot skaņas skaidrību un telpiskumu. Izaicinājumu radīja, pirmkārt, nepietiekamais zāles tilpums un, otrkārt, arhitekta iecere veidot vaļēju skatuvi un perimetrālu balkonu. Šie priekšnoteikumi noveda pie jaunu, Baltijā līdz šim neizmantotu, risinājumu virknes – stikla jumta žalūziju sistēmas un iespējas zālei akustiski pievienot vestibilu un bēniņu tilpumus, kā arī pilnīgi jaunu skaņu izkliedētāju struktūru izveides skatuves sānu un balkona margapmales apdarei. Šobrīd zāles redzamais apjoms ir ievērojami mazāks par reālo „akustisko” tilpumu, bet vēsturiski nozīmīgās koka kopņu struktūras nodrošina pieslāpētu basu skanējumu, kas raksturīgs tikai „koka” zālēm. Īpaši Cēsu koncertzālei tika izveidoti Baltijā pirmie akustiski projektētie ādas krēsli. Visu minēto faktoru kopums nodrošina brīnišķīgu akustisko skanējumu opermūzikai un kamermūzikai, sevišķi izceļot stīgu skanējumu, un nodrošina piemērotus apstākļus arī elektroakustiski apskaņotiem pasākumiem.

LAA, EAA un LBS akustikas eksperts, koncertzāles „Cēsis” akustikas projekta autors Andris Zabrauskis

Lai arī radīta un veidota kā akustiskā zāle, tā lieliski ir piemērota arī apskaņotajiem koncertiem, kuros skaņas slāpēšanai tiek izmantotas kulises. Zāles multifunkcionālās iespējas to ļauj pielāgot gan lielās, gan mazās formas teātra izrādēm. Dejas uzvedumu laikā skatuves dēļu grīdai ir iespēja uzklāt speciālo segumu.


Lielās zāles partera platība (ieskaitot skatuvi): 500 m2

Skatuves platība: 12 x 10 m, paplašinātā veidolā, ar paceltu platformu: 12 x 16 m

NOMAS PIETEIKUMA VEIDLAPA

TELPU NOMAS UN APRĪKOJUMA CENRĀDIS

GAISMA

SKAŅA