Nikolass Altštets

Valsts: Vācija

Vācu-franču čellists Nikolass Altštets ir daudzpusīgs mūziķis un vienlīdz labi jūtas, spēlējot vēsturiskos instrumentus, atskaņojot klasisko repertuāru un pasūtinot jaunus skaņdarbus.

Nikolass bija viens no Borisa Pergamenščikova pēdējiem studentiem Berlīnē, kur pabeidza studijas pie Eberharda Felca. Altštets saņēmis Credit Suisse jaunā mākslinieka 2010 balvu, kurā ietilpa arī uzstāšanās ar “Vīnes filharmoniķiem” un Gustavo Dudamelu Lucernas festivālā. Kā “BBC jaunās paaudzes mākslinieks 2010 – 2012” Nikolass muzicēja ar visiem BBC orķestriem un uzstājās Vigmorzālē un festivālā BBC Proms.

2013.–2014. gada sezonā Nikolass Altštets spēlēja Šostakoviča Pirmo čellkoncertu ar Vīnes SO un Nēmi Jervi Vīnes Konzerthaus, Dvoržāka koncertu ar Tokijas Metropoles SO Suntory Hall, Šūmaņa koncertu ar “Čehijas filharmoniķiem” un Deividu Zinmenu Prāgas Rudolfinum, Voltona koncertu ar Orchestra della Svizzera Italiana un Vladimiru Aškenazi, pirmatskaņoja Niko Mjūlija Čellkoncertu ar Frankfurtes Radio SO un Andrē de Rideru, muzicēja Amsterdamas Concertgebouw ar “Nīderlandes filharmoniķiem” un Marku Viglsvortu, kā arī spēlēja Kaldaras koncertus ar Andreu Markonu un viņa vēsturisko instrumentu orķestri La Cetra

Šosezon Nikolass Altštets debitēja Ķelnes filharmonijā, spēlējot Haidna un KFE Baha koncertus ar vēsturiskajiem instrumentiem un Džonatana Koena vadīto ansambli Arcangelo; uzstājās Menuhina festivālā Gštādē ar vijolnieci Patrīciju Kopačinsku un pianistu Fāzilu Saju; spēlēja arī Amsterdamas Čella biennālē. Viņš arī bija laimīgs par atkaltikšanos ar BBC SO Bārbikana zālē un turnejām ar Kremerata Baltica, Camerata Bern un Peko Kūsisto, kur Nikolasa pārziņā bija arī daža laba koncertprogramma kopumā. Nikolass arī veidoja Musikkollegium Winterthur kamermūzikas programmu.

Nikolasam tuva ir laikmetīgā mūzika, un viņa domubiedru un skatuves partneru skaitā šajā jomā ir Sofija Gubaiduļina, Matiass Pinčers, Tomass Adess un Jergs Vidmanis. Altštets spēlējis Georga Frīdriha Hāsa Čellkoncerta Šveices pirmatskaņojumu Bāzelē, Ģerģa Kurtāga Dubultkoncertu Budapeštā par godu komponista 85. dzimšanas dienai, Volfganga Rīma Čellkoncerta pirmatskaņojumu Hadersfīldā (Apvienotā Karaliste) par godu komponista 60. dzimšanas dienai. 2015. gada beigās Nikolasam Stambulā būs gods būt solistam Fāzila Saja jaunajā čellkoncertā.

2012. gadā Gidons Krēmers izvēlējās Nikolasu kā savu pēcteci Lokenhauzas kamermūzikas festivāla mākslinieciskā vadītāja postenī. Kopš tā laika festivāls piedalījies turnejās un uzstājies Zalcburgas Mozarteum, Vīnes Konzerthaus, Grācas Musikverein un Amsterdamas Concertgebouw.

Nikolass ieskaņojis vairākus kritiķu augstu novērtētus albumus, toskait Haidna koncertus ar Potsdamer Kammerakademie un Šūmaņa, Čaikovska, Guldas koncertus skaņu ierakstu namā Claves. Kopā ar Hosē Galjardo Nikolass pirmieskaņojis Vilhelma Killmaijera darbus. 2013. gadā klajā nāca kopā ar Džonatanu Koenu ierakstīts Baha gambas sonāšu albums. Tuvākajos ierakstu plānos ir Ligeti Čellkoncerts ar Pluralensemble Madrid un Fabiānu Panisello skaņu ierakstu namā NEOS.

Nikolass Altštets spēlē Džūlio Čēzares Džilji čellu, kas būvēts Romā ap 1770. gadu, un 2012. gadā būvētu Roberta Kēniga čellu.