MELO M

Valsts: Latvija

“MELO-M” ir čellu trio, kas izveidots 2005. gadā. Grupas sastāvā muzicē trīs klasiski izglītoti čellisti – Kārlis Auzāns, Miķelis Dobičins un Jānis Pauls. “Melo-M” repertuārā ir gan popmūzikas un rokmūzikas dziesmu versijas trim čelliem, gan tautas mūzika, klasiskā mūzika un laikmetīgā klasika.

Trio izdevis četrus albumus, kuros iekļautas latviešu popmūzikas un rokmūzikas dziesmu versijas trim čelliem un sitaminstrumentiem, pasaules hitu versijas, pasaules tautu populārāko dziesmu versijas un skats uz pasaulslavenām opermūzikas tēmām. Visu aranžējumu autors un producents ir grupas dalībnieks Kārlis Auzāns.

“Melo-M” ir viena no starptautiski pazīstamākajām Latvijas mūzikas grupām. Piecu gadu laikā grupa divreiz devusies turnejā pa ASV, notikuši koncerti Eiropas valstīs, Krievijā, Turcijā, Ukrainā u. c.

Trio uzstājies ar Boney M solisti Meiziju Viljamsu, piedalījies zviedru multiinstrumentālista Roberta Velsa un somu čellgrupas Apocalyptica koncertos. Krievijā zināma “Melo-M” sadarbība ar Laimu Vaikuli un Raimondu Paulu. “Melo-M” mūziķi vairākkārt muzicējuši ar dažādiem simfoniskā orķestra sastāviem un ar deju grupu “Dzirnas” iestudējuši modernās dejas izrādi “Apstājies”. 2009. gadā “Melo-M” atskaņoto The Beatles dziesmas Come Together versiju savā programmā iekļāva kanādiešu daiļslidotājs Džeremijs Tens.

Katram trio dalībniekam ir liela pieredze klasiskās mūzikas jomā – gan ar piedalīšanos starptautiskos konkursos, gan muzicējot ar simfoniskajiem orķestriem. Līdztekus pamatstudijām grupas mūziķi skolojušies pie Mstislava Rostropoviča, Klausa Kangisera, Mišas Maiska, Fransa Helmersona, Maksima Utkina, Natālijas Šahovskas. 

Dalība citos pasākumos