Ilze Grēvele-Skaraine

Valsts: Latvija

Ieguvusi maģistra grādu Senās mūzikas dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Airas Rūrānes klasē. Studējusi arī Hāgas Karaliskajā konservatorijā Nīderlandē un Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā. Vokālās prasmes papildinājusi pie pasaulē atzītiem senās mūzikas un operdziedāšanas.

Grēvele-Skaraine ir vairāku starptautisku meistarklašu dalībniece. Kā solo māksliniece uzstājusies Rīgā, Igaunijā, Dānijā, Itālijā, Krievijā, Francijā, Nīderlandē un Lietuvā. Sadarbojusies ar diriģentiem Atvaru Lakstīgalu, Māri Kupču, Māri Sirmo un Valsts akadēmisko kori “Latvija”, pūtēju orķestri “Rīga”, Nīderlandes profesionālo Baha mūzikas kamerkori, Liepājas Simfonisko orķestri u.c.

Cieša sadarbība izveidojusies ar Baltijas valstu baroka mūzikas pārstāvjiem, veidojot koncertprogrammas, kā arī ar ērģelniekiem Ilonu Birģeli un Aigaru Reini, uzstājoties Latvijas dievnamos.

Ilze Grēvele-Skaraine ir Lielās mūzikas balvas 2019 nominante, starptautiskā Alīdas Vānes jauno operdziedātāju konkursa 2019. gada laureāte, konkursa “Ineses Galantes talanti 2018” uzvarētāja. 2019. gadā debitējusi Barbaras lomā Riharda Dubras operas “Suitu sāga” pasaules pirmizrādē. Jau vairāk kā astoņus gadus ir viena no vadošajām solistēm baroka korī Collegium Choro Musici Riga. Kopš 2018. gada ir pieaicinātā docētāja Senās mūzikas katedrā JVLMA.

Dalība citos pasākumos