Georgijs Osokins

Valsts: Latvija

Pēc fināla Šopēna konkursā Varšavā 2015. gadā pianists Georgijs Osokins kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus "izcils, neparedzams un revolucionārs».

2019. gada maijā Gidons Krēmers paziņoja, ka Georgijs kļuvis par Kremerata Baltica rezidējošo viesmākslinieku - kopā ar Likā Debargu viņš ir pirmais, kuram 22 gadu pastāvēšanas vēsturē orķestris piešķīris šādu titulu.

Šobrīd G. Osokins ir visvairāk koncertējošs Latvijas pianists, šajā gadā sniedzot nozīmīgas debijas Berlin Konzerthaus, Elbphilharmonie Lielajā zālē, uz prestižajos festivālos Klavier-Festival Ruhr un Bern International Piano Series. Kopš 2018. gada viņš regulāri uzstājās kopā ar Gidonu Krēmeru, un pēc koncertiem Vācijā, Lielbritānijā, Krievijā un Francijā gaidāmas tūres arī Āzijā un ASV. 

Georgijs Osokins koncertējis Tokyo Metropolitan Theatre Hall, Onkagudo Concert Hall, NOSPR Concert Hall Katovicā, Vancouver Playhouse, kur viņš aizstāja pasaulslaveno pianistu Nelsonu Freiru- Zaryadye Maskavas koncertzālē, Sanktpēterburgas filharmonijā un Birmingemas Town Hall. Sadarbojies ar tādiem orķestriem kā Kremerata Baltica, Amadeus Chamber Orchestra, Taivānas Filharmoniskais orķestris, Tokijas New City Orchestra, Birmingemas Simfoniskais orķestris un Sinfonietta Cracovia.

2019. gadā 17. maijā klajā nāk jauns, ierakstu zīmola Piano Classics izdots Georgija Osokina albums “Rahmaņinovs. Šopēna variācijas. Dziesmu transkripcijas”.

Dalība citos pasākumos