Eydis Evensen

Valsts: Islande

Savā mūzikā komponiste un pianiste Eidisa Evensena iedvesmu smeļas Īslandes dabā, kā arī Filipa Glāsa daiļrades minimālismā. Kopš agras bērnības aizraujoties ar klasisko mūziku, viņa gadu gaitā ir turpinājusi veidot savu personīgo skaņu pasauli. Eivensenas klavieru kompozīcijas sakņojas ziemeļvalstu tradīcijās, kur mūzika bieži atgādina dabas ainavas, radot īpašas noskaņu un krāsu emocionālās harmonijas. Eidisas mūzika savā ziņā atgādina pirmo Īslandes indie mūzikas vilni, kas pārņēma pasaule laikā no 2014. – 2017. gadam. Plūstošais Eidisas klavieru skanējums rada sava veida nostalģiju un ilgas, bet reizē arī gaišumu un cerības. 

2021. gadā klajā nāca Eidisas Evensenas debijas albums “Bylur” (tulkojumā no īslandiešu valodas “sniega vētra”), ar kuru mūziķe pārliecinoši sevi pieteica starptautiskajā arēnā, uzstājoties Londonā, Parīzē, Berlīnē un Madridē. 

Evensena uzaugusi mazapdzīvotā pilsētā Īslandes skarbajā ziemeļu pusē, kur, vērojot vētras aiz loga, klausījās dažāda stila mūziku no Pētera Čaikovska līdz Led Zepelin. Sešu gadu vecumā viņa sāka apgūt klavierspēli un tā aizsākās vīnas muzikālais ceļš.

Dalība citos pasākumos