Baiba Skride

Valsts: Latvija

Baiba SKRIDE ir viena no pieprasītākajām mūsdienu vijolniecēm. Viņa sadarbojas ar “Berlīnes filharmoniķiem”, Leipcigas Gewandhaus orķestri, Bostonas un Čikāgas SO, “Ņujorkas filharmoniķiem”, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestri, Bavārijas Radio SO, Orchestre de Paris, Londonas SO, Londonas filharmonisko orķestri, Šanhajas SO, NHK SO un diriģentiem Marinu Alsopu, Kristofu Ešenbahu, Edu Gārdneru, Susannu Melki, Andri NElsonu, Santu Matiasu Rouvali, Andri Pogu, Janiku Nezē-Segēnu, Tuganu Sohijevu, Jonu Stūrgordsu, Juraju Vakčuhu.

2019. gada vasarā Baiba Skride uzstājās Monreālas SO festivālā Classical Spree, Švarcenbergas “Šūbertiādē”, Grāfenegas festivālā, Meklenburgas-Forpommernes festivālā un Leipcigas Gewandhaus. Sezona sākās ar koncertu kopā ar Residentie Orkest, kur Baiba rezidē. Ar Stokholmas Karalisko SO, Lahti SO un BBC SO Baiba atskaņoja Viktorijas Borisovas-Ollas jaunu vijolkoncertu. Sezonas plānā bija arī Sebastiāna Kurjera koncerta pirmatskaņojums ar Nīderlandes Radio FO Amsterdamas Concertgebouw, koncertui ar Frankfurtes Radio SO, Ķelnes FO, “Berlīnes filharmoniķiem”, turnejas ar Tulūzas Nacionālo Kapitolija orķestri, Veimāras Valsts kapelu, Roterdamas FO, Luksemburgas FO, Dānijas Nacionālo SO, Zviedrijas kamerorķestri un Islandes SO. ASV Baiba debitēja ar Pitsburgas FO un atkal satikās ar Sentluisas un Oregonas orķestriem.

Baiba Skride jau daudzus gadus ir sekmīgi koncertējošā kameransamblī ar māsu pianisti Laumu Skridi. Ar Skride Quartet Baiba 2019. gada rudenī devās pirmajā Austrālijas turnejā. 2020. gada plānā ir kvarteta koncerti Amsterdamas Concertgebouw, Bilbao, Hārvarda Mūzikas biedrībā Bostonā, Sentpolas Šūberta klubā. Sezonas plānā ierakstīti koncerti duetā ar Martinu Štatfeldu, trio ar Danielu Milleru-Šotu un Ksavjē de Mestru, kvintetā ar Albanu Gerhardu, Bretu Dīnu, Gerganu Gergovu un Amihaju Grosu.

Norit darbs pie Bartoka mūzikas ieskaņošanas ar WDR orķestri un Eivindu Ādlandu; nesen klajā nāca tvarts ar Bernsteina, Korngolda un Rožas mūziku Santu Matiasa Rouvali vadībā, Skride Quartet debijas ieraksts – viss skaņu ierakstu namā Orfeo.

Baiba Skride dzimusi Rīgā mūziķu ģimenē un studējusi Rostokas Mūzikas un teātra augstskolā. 2001. gadā viņa ieguva I vietu Beļģijas karalienes Elizabetes konkursā.

Baiba spēlē Ifraha Neamana (Yfrah Neaman) Stradivāri vijoli, ko laipnā kārtā aizdevusi Neamana ģimene caur Beare’s International Violin Society.

Dalība citos pasākumos